Yorumlar   

celebi
0 #8 celebi 15-08-2018 15:20
Israilin Kurdlee icin soyledigi bir cumle var, "Tc, Suriye ve iraqli siyasi yoneticileri Kurdlerin haklarini vermesi konusunda hicbir sekilde kabullendiremiy oruz" derler. ayrica HDP hakkinda yazdiklariniz, Kur-an da cennet hakinda yazilanlar kadar gercektir! palavralar ile etrafi kusatilmis Kurd ve Kurdistan gercegi var.
Alıntı | Yöneticiye raporla
celebi
0 #7 celebi 15-08-2018 15:19
"Halklarin Guc birligi mucadelesi" gercekmidir? turkiyede kac cesit millet var? sayisi 100 bini zor bulan ermeniler var, cok zorlandilarmi Ermeni devletine kacarlar, 300 bini bulan araplar, cok korktularmi diger arap devletlerin e siginirlar, laz diye bir tabirv var ve 100 / 97 s i kendine turk oglu turkum der. bir avuc suryanimi biz Kurdleri kurtadacak? bir avuc turk solcusumu turkleri kurtaracak, o turk solcularinin icine girin yarisindan fazlasida kendine
Alevi kurdu diyenlerdir. soruyorum hepinize Kurdler hangi devletlerine siginacak sizin turk devletinizin zulmunden? acaba sesimizi Uzayli abiler duyarmi dersiniz? bir hiper uzay bombasini turk sehirlerine atip tirklerin aklini tipki eski nazi almanyasi gibi toplatabilirler mi?
Alıntı | Yöneticiye raporla
hidir
0 #6 hidir 10-08-2018 19:36
cem özdemirin
ozan ceyhunun kuyruguna takilan
herhalde benim fikrinde olamaz
olmasida mümkün degil
türklesmis solcu camurda yüzmüs kesimde
bir sey beklemek hatadir
krde terörü devrim ilan eden katileri herkes taniyor
tecavüz devrimmi?
terör devrimmi?
elbettte dais islam devrimini savunuyor
Alıntı | Yöneticiye raporla
ömer
0 #5 ömer 04-08-2018 20:38
HDP'ye hem Türkiye partisi hem Kürt ve Kürdistani parti rolü oynatmaya kalkarsan olacağı budur. HDP kurgusu baştan yanlıştır.

Bir seçim partisi olarak HDP'nin çeşitli parti ve sivil toplum oluşumlarının platformu olmasında bir sorun yok. Sorun, HDPcilik yapıp Kürt ve Kürdistani parti oluşumunun feda edilmesi. Sonuç Türk solunu biz yönetiriz iddiasıyla ortaya çıkıp politik asimilasyona maruz kalmak oluyor.

Zaten TİP kontenjanından meclise sokulmuş iki milletvekili niçin TİP adına hareket etmesin? Doğrusu da budur. Asıl sorun HDP'nin bir çatı partisi gibi değil, aynı zamanda bir Kürt ve Kürdistani parti gibi kodlanması.

Kürt hareketi aynı zamanda bir kültür ve sivil toplum hareketi olarak yapılanmadığı, HDP çatısı altında kendi partisi ile temsil edilmediği sürece HDP ile oyalanmaya, kaybetmeye devam eder.
Alıntı | Yöneticiye raporla
delil
+4 #4 delil 04-08-2018 12:57
Devlet isteseydi HDP'i baraj altı bırakırdı. Bırakmadı çünkü Kürdlerin devlet içinde entegre olmalarını istiyordu.Çünkü duygusal kopuş yaşamalarını istemiyordu.Çün kü Türkiye'de demokrasi var görüntüsüne ihtiyaç vardı. Zaten istediğini içeri atmıyor mu? MHP Kürdistan'da oymu aldı, hayır ayarlanmıştı. Selahattin'in oyları yüzde sekiz miydi hayır, Selahattin'in duruşu cezalandırıldı. Faşizim ortamında seçim ancak bu kadar olur sevgili hocam. HDP Kürd dili özgürlüğünden bile bahsetmiyorsa varlığının önemi Kürdü oyalamaya yarayacak.
Alıntı | Yöneticiye raporla
Edip Akay
+1 #3 Edip Akay 04-08-2018 09:29
Demokrasi herhalde HDP te Isvecten daha fazladir .HDP te her gelen kimse istedigi gibi agzina geleni söyluyor ve simdiye kadar kimseden de ses cikmiyor .Ayni durum Altan Tanin de durumu böyle idi .Gundem de kendini tutmak icin iki de bir basin aciklamasi yapiyordu . Yirmi yildir Isvec Sol Partinin icin de aktiv politika yurutuyorum ve tek bir politikacinin partinin yönetimine danismadan göruslerini almadan basin aciklamasi yapamaz .Gelsiguzel basinin önune cikamaz .
Alıntı | Yöneticiye raporla
Edip Akay
+2 #2 Edip Akay 04-08-2018 09:20
Ibretlik olsun diye Butun kurdler kurdce yazsin ,okusun ,konussun ki biraz da olsa
kemalist ruhlu ,Erdoganiz,ruhl u Alevilik adini kuru kuru laf eden laf gevezeleri Halk Hareketinden uzak kalsinlar .
Turk devlletinin irkci polis ve askerinin özel olarak egitilerek kontra gerilla yöntemleri ile nasil eylem yaptiklarini bilmeyen yok.Kurdlerin yuzlerce cocuklari bu katillerin elleri ile katl edildi! Bunlari görmemezlikten gelen sözde dostlar Gölge Etmesin Baska Ihsan Istemiyor Kurdler !
Alıntı | Yöneticiye raporla
Edip Akay
+2 #1 Edip Akay 04-08-2018 09:13
Kesinlikle böyle kardeslik olmaz ,bunlarin yaptiklari populist,turkc devrimcilerin anlik hevesleridir .
Hele Muslum Doganin lav gevezeligi Isvec Uppsala da verdigi seminerle aciga cikmisti .Seminerde Turk irkciligini elestirmekten korkuyordu .TC uzerine laf kondurmaktan korkuyordu .Resmi cekme yoktu seminerde bu hali ile gercek yuzunu ortaya koyuyordu .Yazik onbinlerce insan bunlari gibi ne idugu kisiliklerin kendilerini temsiledecegine inaniyordu .AKP de karektersiz kurdlerden ,eski devrimcilerden bahs ederken HDP icinde böyle karektersiz insanlar fazlasi ile yer aliyor !
Alıntı | Yöneticiye raporla
FacebookTwitterGoogle BookmarksRSS FeedPinterest
Pin It