Yorumlar   

R. Celik
-21 #2 R. Celik 16-09-2015 15:30
Sayin Hocam, beyninize ve kaleminize saglik diliyorum.
Biz ilk okula giderken türkceyi iyi konusamazdik ve türk ögrenciler tarafindan asagilanir ve dövülürdük. Kendisi de Alevi-Türk ve Kemalist olan ögretmenimiz sinfta sunlari söyledi: "Kani kirmizi olan her kes Türktür" dedi ve bizleri (Komsumuz Hasan-Varto`lu, agabeyim ve beni) cocuklara göstererek sunlari söyledi. Bakin o dövdügünüz arkadaslarinizi n da kani kirmizi ve onlarda Türk, dedi. Bizim agzimiz burnumuz kanamisti.
Onlarda yakinda güzel türkcemizi ögrenip, sizin gibi konusacaklar, dedi.
sonraki yillarda ögrendik ki, bizi dögen cocuklarin bazilar Ermeni ve cogu Kürdlerden olusuyordu. Lise caginda Kürd oldugumuzu anladik ve cogu ile arkadas olduk.
Size saygi ve selamlarimla
Alıntı | Yöneticiye raporla
marxist argüman
-23 #1 marxist argüman 16-09-2015 08:42
önce yazidan alinti: "Eğer... okullarda Kürtçe öğretilseydi, herhalde Kürt genci Kürtçe konuştuğu için linç edilmezdi." yanlis bir varsayim, neden? avrupa da, örnek almanya da resmi dil almanca'nin yanisira cocuklarin anadillerini de ögrenme imkani var. peki buna ragmen, PEGIDA adli irkci hareketlerden tutalim, yabancilarin evlerini, mülteci yurtlarini atese veren neonazilere kadar, neden almanyada da türkiye gibi irkcilik var? cevap: hicbir bebek dünyaya irkci-milliyetc i olarak gelmez. insanlari vatansever, sonra ki adim irkci-fasist olarak yetistiren devletlerdir. bu milliyetci egitim okullarda: "biz alman'iz komsularimiz fransiz" seklinde cok masumane baslar, medyanin milliyetci-yurt sever propagandasi ile devam eder. sebep: cünkü devletler vatanina-millet ine-liderlerine sadik vatandaslara ihtiyac duyarlar. isci sinifi meselesine gelince: dogru bilic sahibi olmanin iscilikle-memur lukla alakasi yok. yalniz bir düzeni-devleti ayakta tutan da yikacak tek güc de emekcilerdir.
Alıntı | Yöneticiye raporla
FacebookTwitterGoogle BookmarksRSS FeedPinterest
Pin It