Yorumlar   

sorej
+3 #12 sorej 07-12-2016 18:26
Ben bildim bileli PKK yi 40 yildir hemen hemen hep ayni Kadrolar yönetiyor bir kac istisna haric.Cephede savasan dogru veya yanlis Kac komutani hayin isbirlikci diye infaz ettirdiklerinii Cogumuz biliyoruz.Fakat bu son yillarda Bu üst kadrolarin yanlis siyasetleri yüzünden cikmaza ve felakete sokanlardan neden hesap sorulmuyor?Deme kki biribirlerine o kadar sarilmislarki [Tencere dibin kara seninki benimkinden daha kara)misali Üc maymunlari oynuyorlar oysa gercek ciddi Kurtulus savaslarinda Böyleleri mahkemeye cikarilmadan infaz edilirlerdi.Ken dilerini yenilemeyen gecmis hatalarini kabul etmeyenlerin bu halka zarardan baska verecek hic bir seyi yoktur.
Alıntı | Yöneticiye raporla
süleyman
-10 #11 süleyman 07-12-2016 11:29
Öncelikle Sayın Bildirici nin bu yazısından dolayı kendisini kutlarım. Sayın Kürt okur ve yazarları, günümüzde İNSANLARIN en büyük ve en güçlü silahı kullandığı dildir. Yani insanların bilimsel doğruları ve TEMEL insan haklarını anlatma becerisidir. Bunu ne kadar etkin ve doğru (kin, şiddet ve nefret geliştirmeden) kullanırsanız o kadar ezilen İNSANLara, öncelikle de kendi halkınıza hizmet etmiş olursunuz. Eğer doksanlı yıllardan sonra, temel mücadele legal alanlarda (siyasi Partiler) söz sahibi hale getirilseydi, bugün milyonlarca politik insanımız halkımıza yön verebilir durumda olacaktı. Ve kendi geleceği ile ilgili kararı doğrudan sivil ve politik alanlardaki insanlar verebilseydi, bugün çok farklı bir konumda olurduk. Ama kararları hala dağdaki komutanlar veriyor. Yani kararları halkla hiç bir ilişkisi kalmamış insanlar tarafından alınmaktadır. SON tahribarlara rağmen, halkımız hala kendi sorunlarına sahip çıkmak için herhangi bir sivil inisiyatif oluşturamamıştı r maalesef.
Alıntı | Yöneticiye raporla
süleyman
-9 #10 süleyman 06-12-2016 23:19
Sayın bildirici bu güzel yazın için teşekürler. Biraz uzun olmuş ama yine de iyi. Yani gerçekleri açıkça dile getirmen hayli iç açıcı olmuş. Özellikle belirttiğin: "Kürt halkının ciddi bir toplumsal tepkisi yok. Neden peki? Nedeni Türk devlet korkusu değil. HDP ve PKK poltikalarına duyulan güvensizliktir. " Sorun sadece bu da değil, kürtlerin bugünkü temel sorunu Kürt halkına ayağa kalkmada önderlik yapacak siyasi bir yapılanma yok. Siz bunu nedenlerini daha sonraki satırlarda belirttiğiniz için burada bitiriyorum. Teşekkürler.
Alıntı | Yöneticiye raporla
Ayhani
0 #9 Ayhani 06-12-2016 20:18
Merhabalar. Siyasi analiz ve yorum yaparken ; uluslararası ve bölgesel ilişkileri ve bunun oluşturduğu ve etkilediği koşulları kavramak lazım gelir. Yoksa efendim pkk böyle dedi şöyle dedi, yok şöyle deseydi böyle olurdu vs vs ile tutup tüm dünyanı bunun içine sığdırmaya çalışır. Bazen öyle bir ruh hali görüyorum ki sanki pkk şöyle böyle dese bile uluslararası ve bölgesel küşullar tutup pkk dese olacakmış da işte pkk sadece öyle dmeiyor diye olmuyor gibi akıl dışı yorumlara savrulmaktalar. Arkadaşlar, partiler tabiki acil, orta ve uzun vadeli siyasi stratejisi ve hedefleri olur ama bunları etkileyen faktörler uluslararası ve bölgesel verili durumdur. Artık kurtulun şu tipik duygusal arabesk ortadoğulu kültürden.
Alıntı | Yöneticiye raporla
R. Celik
-5 #8 R. Celik 06-12-2016 15:36
PKK yeniden kurulus ayarlarina dönsün ve Kürdlerin uluslasmamasi icin, Kürdlerin önüne koydugu engelleri kaldirsin yeter.
Kürdleri ezdirmekten de vaz gecsin. Kendisini bu TC den koparsin.
Kürd halki zaten kopmus durumda.
Bu gidis ile TC artik Kürd sehirlerini imar edemez.
PKK zaten yapamaz.
PKK nin yapacagi teksey, artik "Birlesik Bagimsiz Kürdistan" demektir.
Artik bu eni sonu belli olmayan aciklamalara kimse itibar etmez.
Kürdlere, artik ulus devleti astik, deme aptalligindan da vaz gecsinler. Yeryüzündeki tüm devletler "Ulus Devlet" lerden olusuyor.
Sayin Bildirici`ye bu güzel düsüncelerinden dolayi tesekkür ediyorum!
Alıntı | Yöneticiye raporla
Suwar
-9 #7 Suwar 06-12-2016 00:44
ajan karin rêxistinekê înfîltre bikin, pkk dozek înfîltre kir.....
Alıntı | Yöneticiye raporla
hidir
+2 #6 hidir 05-12-2016 17:50
pkk de ayni tc gibi kürdlerin basina bir bela
zaten her calismasi türkiye türklük cürümüskürde terörden baska bir faydasi olmayan türksolu icin calisiyor
politik vision yok
kürde saygi yok
yasama saygi yok
mülke saygi yok
saygi gösterdikleri türkbayragi
türkdevleti
türklesmis apo
cürümüs agzi kürdkani damlayan türksolu
Alıntı | Yöneticiye raporla
ozan
+1 #5 ozan 05-12-2016 01:42
pkk, kurtlere idelojik davranma ve dayatmadan bulunarak kurtlerin bir birinden uzaklastirarak kurdun birlikteligini ve mili ulus bilincini engelemiyormu , bir cok kurt sen dincisin sen koministsin, sen alevisin sen sunisin ayirimi icine girdirilmis yilardan beri bu dongu hakimdir , hal boyle iken tc din uzerinden devsiriyor diyorsun iyide sen pkk olarakda aynisini beterini yapmis olmuyormusun butun bunlari pkk dikte eden ust akil kurt iradesini kirmayi hedeflemistir , pkk bunu iyi okumali kisacasi pkk ya kurt ulusunun yaninda oldugunu her sitratejiyle deklere etmeli bunlari duzeltmeli yada itiraf etmeliki biz tc nin kurdugu orgutuz deyip kendini lagv etmeli ve kurt halkida yeni bi olusuma gider ve gitmeli , artik hatayi ortecek ortu kalmamis pkk vicdanli bi karar sergilemeli 40 yilik olanlara bakildiginda hersey bugun kendisini itiraf etmistir, yazik kurt evlatlari ancak bagimsiz kurt ulusu icin bedel odesinler, saygilar
Alıntı | Yöneticiye raporla
ozan
+1 #4 ozan 05-12-2016 01:33
pkk bi ara sosyalizm dedi iyide o sosyalistler ve koministler de bugunun ve gecmis dinci dinsizler gibi kurde olan zulmu hep gormezden ve sirtini cevirmedilermi artik baskasinin ipini birakin kurdun ideoloji sorunu yok tek sorunu miliyetci olmama sorunu var birakin kurdun dini inanci mezhebi ve dinsizligini ateistligini kurde lazim olan miliyetci olmakdir, ideolojiler bi zihniyet meselesidir oysaki kurt hala miliyetci olamamiski ulus bilinci gelisin siz kalkmis once ideloji dayatarak tc ye hizmet ediyorsunuz, birakin marksi, lenini, onu bunu rusya ve bazi toplumlarda bu idelojilerin kulturel alt yapisi var oldugu icin o tuplumlar benimsedi ve bu toplumlar kominist oldular diye kmse miliyetciligind en vaz gecmedi , gecseydi bugun devlet ve koloni olarak ayakda kalamazdilar, saygilar
Alıntı | Yöneticiye raporla
ozan
+2 #3 ozan 05-12-2016 01:25
sayin bayik , kandilin butun aciklamalarini kendiniz inceleyin hele icinde kac kelimenin kurde karsiligi varki , butun aciklamalarin onu sonu turk toplumu turk egemenliginin zarar gorecegi uyarilari uzerinden yapilmistir, kurtler artik bunlari kavriyor olmalilarki hdp ve pkk ya guven duymuyorlar, miliyetciligi kurtlerin onune kafatascilikmis gibi koyanlar , kurtlerin kafasini kuma gomenlerdir , butun dunya halklari miliyetcidirler , en ileri avrupa ulkeleride miliyetcidirler , ve miliyetci olmak kafatasci olmak deyil tam aksine baska miletide kendisi gibi kabul etmekdir , ancak turkler miliyetci deyilller tam aksine kafatasci ve bar bar ilkel cahil toplumdur , hergun tv lerinde unuversite okumus pirefesor , dekan , sozde bilim adami olmus halada barbarlikdan odun vermiyor, eee boylesi bi topluma pkk kardes yasiyalim diyor , bu hatadan vaz gecilmeli artik.
Alıntı | Yöneticiye raporla
FacebookTwitterGoogle BookmarksRSS FeedPinterest
Pin It