Yorumlar   

Badilli
+1 #5 Badilli 10-06-2014 19:18
2- Tüm testler Öcalan rejiminin ancak silah seslerinin kesildiği bir ortamda aşılabileceğini gösterdi. Senin yaptığın ve sahada pratik ile desteklenmeyen tüm eleştiriler bence onu da daha da yüceltiyor.
Ayrıca memlekette düşünce özgülüğü de olsun biraz, isteyen istediğini yazsın kardeş...
Selamlar, sevgiler

Badilli
Alıntı | Yöneticiye raporla
Badilli
+1 #4 Badilli 10-06-2014 18:08
BB kardeş kargaların biraz haksızlık yapmıyor mu?
Sonuçta insan fikrini ifade etmekten imtina ederek, haber-yorumlar da yazamaz mı?
Her yazı Kürdlere "Öcalan'a karşı isyan" çağrısı veya "ulus inşası" üzerine kurgulanmak zorunda mı?
Bence senin güzel, radikal eleştirilerinde ki sorun Öcalan endeksli olması. Öcalan'ı aşmak için, Öcalan eksenli veya Öcalan eleştirisi odaklı düşünmeyi de aşmak lazım.
Tabi sen diyeceksin "Öcalan aşılmadan birşey olmaz." Ben de derim ki "niye olmasın?"
Bence sen Öcalan'dan kurtulmak istiyorsan bu "çözüm sürecini" ve ona Nobel verilip serbest bırakılmasını sağlamalısın. Öcalan'ı ve diğer karizmatik liderleri "kargo kültünün kargası" yapan şey onların hep demir duvarlar arkasında olmalarıdır. Bu karizmayı da ancak kendileri bitirebilir.
Alıntı | Yöneticiye raporla
BB & K
-2 #3 BB & K 10-06-2014 13:58
donelim yazarin ana temasina. Turk-kurd islikislerinden se Kurd-kurd ilikislerinde acayiplik var. Kurdlerin ordusu yok, ucagi topu yok. kalasnikofla da is bitirilmez. velakin bu dunyada stabilte denilen fazlasiyla hasasas iliskiler var. akli olan bu stabiletenin yumusak karnina dokunacak yolu secer. burda anahtar sozcuk ENERJI dir, TC yi havuc ve sopa halinde kullanilabilece k bu ENERJI cubugu ile yola getirmek tek opsiyon. bu durumda kuzey kurdleri guney kurdleri ile pozitif zorlayici destekleyici bir iliskiye gormeli idi. ancak APO burda buyuk engel , adamin doymak bilmeyen egosu kurdistanin uzun vadeli cikarini mikarini iplemiyor. kuzey deki siyasi yogunlasma guneyin kontrollu bicimde hizmetine sokulabilirdi. kontrol sozcugu onemli. Barzani ve cevresindeki pastorallere acik cek degil, kontrollu cek verilebilirdi. ahmaklik yapanlarin statusu olmaz.
Alıntı | Yöneticiye raporla
BB & K
-1 #2 BB & K 10-06-2014 13:53
ben cok sevdigim kurd yazarlarla papza duruma gelmekten cekinmem. kurd yazarlar bana hep (ekmegi yok yemege atla gider sicmaya" lafini hatirlatir. azami dikkatli yazilar yazanlara artik acik acik sinirleniyrum. dikkat ve disiplin cok onemli iki KONTROL mekanizmasidir. insan bu iki ogeyi her eyleminde mutlaka kullanmali. velakin isin bir de sprituel yanlari oldugunu da hatirlamak lazim. apo nun kurdlere cozum diye yutturmaya cabaladigi yol ve uyguladigi yontemlerin artik dikis tutmayan pis bir kolelesme yamasi oldugu asikar. bunu bile bile bu tahlilde "to the point" yapmaktan kacinmak neden? kitle yi karisya almamak. eger responsu iyice yavaslatilmis bu kitlenin hizina gore bir aydinlanma saglayacaksak ulus insasini baslamadan kapatalim. tarihte ZIPLAMA yapmak zorunda olan kisiler veya ahaliler, atak ve cesur olacaklari zamanlamayi secebilenlerden cikar. temkinlilik buzdolabi dolu olanin isi. ac bilac olanin temkinli olmasi olumunu yavaslatmasi demektir. hepsi bu.yetenegi heder etmeyin
Alıntı | Yöneticiye raporla
hemedanli
+1 #1 hemedanli 10-06-2014 04:41
türkiyede bir cözüm sürecinin oldugu büyük bir carpitmadir .
türklerin imralidakiyle yaptiklari pazarliklar kürtlerin kolektif haklarini icermiyor asil amaclari gerillayi dagdan indirmek (yani tavsiye etmek) buna karsiilikta öcalani ev hapsine cikarmak bütün pazarlik budur.
imralidakinin kürtler icin istedigi avrupa yerel yönetim yasasina konulan cekincenin kaldirilmasidir bunun kürtlerin kolektif haklarina ne katkisi olacak bu entrikalari kürtlere cözüm olarak yuturmaktan vaz gecin.
kürdistan dünyanin en önemli jeo stratejik ve geo stratejik yeridir dünyanin üc kitasini birlestiriyor cok önemli enerji kanaklarina sahiptir. kürtler türkleri firatin batisina sürerse türklerin dünya global sistemi icnde hic bir kiymeti kalmaz.
ukranya kirizinden sonra kürtlerin eline daha
önemli kozlar gecmistir kürtlerin rizasi alinmadan artik hic bir proje hayata gecemez
kürdistan özgür olmadan enerji yolarida özgür olmaz.
Alıntı | Yöneticiye raporla
FacebookTwitterGoogle BookmarksRSS FeedPinterest
Pin It