Yorumlar   

Rohat Kurdino
-7 #3 Rohat Kurdino 19-05-2014 02:37
2)
Kürdistan Başkanı Sayın Barzani de sömürgecilerin çıkar çatışmalarını kullanarak hepsine de ayrı ayrı kemik atarak kendine hem bir gedik açmaya çalışıyor hem dengeleri sağlıyor hem de Kürdistan'ı zenginleştirme gayesi güdüyor vs.
Sayın Barzani'nin bu ticari alışverişi aynı zamanda çok derin stratejik politikaları içerisinde barındırıyor.
Ve ayrıca ABD,AB ve İsrail'e rağmen Türkiye'nin ve Iranın Kürdistan'da at koşturabilecekl erini kimse var saymasın.Özelli kle de İsrail'in menfaatlerine ters bir politikayı kimse Ortadoğu'da hayata geçiremez.(Sayı n Dağlı İsrail'i bu yazının içine dahil etmeli idi)Ki ortadoğu da hayat bulan bütün politikalarda İsrail'i es geçmek düşünülemez.Uza dı,karışık oldu bitiriyorum.
Kürdler ABD,AB,(NATO içindeki ülkeler) İsrail ile ittifak yapmalı Rusya ve Türkiye ile ilişkileri geliştirmelidir ler.Kürdistanın menfaatleri bunu zorunlu kılıyor.Ve bana göre KÜRD siyaseti de bu istikamete yol alıyor.
Saygılarımla
Alıntı | Yöneticiye raporla
Rohat Kurdino
-6 #2 Rohat Kurdino 19-05-2014 02:16
Sayın Dağlı'nın bazı söylediklerine katılıyorum bazılarına ise katılmıyorum.
Bir kere ABD ve AB nin menfaatleri KÜRDISTAN da çelişmez.Ha desen ki ABD ve AB nin Kürdistandaki çıkarları ile Rusya, Çin ve Türkiye İran çıkarları ile çatışır,okey anlarım.İkincis i ortadoğu zaten tam bir çelişkiler yumağıdır.Örneğ in ABD nin Irak'ı işgali sonrası bölgede USA nın çıkarlarına en çok taş koyan İran olmasına rağmen ABD tark ettiği Irak'ın başına yine İran'a yakın bir adamı Şii Maliki yi başa getirdi.Bu tek başına bile bana göre çok büyük soru işareti bırakıyor kafalarda.
Tahran-Ankara ilişkileri de Kürdistan daki zenginlikler yüzünden tıpkı,Gül-Diken hikayesi gibi ne Gül'den oluyorlar ne de dikenden.Kürdis tanın zengin kaynakları iki Sömürgeci güç için Gül'dür.Ancak Kürdler/Kürdist an onlara batan dikendir.Onlar bu Gül'ü dikenine rağmen sevmek zorunda kalıyorlar.Kalı yorlar çünkü KÜRDISTAN bağımsızlık için gün sayıyor.Ve sömürgeci güçlerin gücü bunu önleyeme yetmiyor.
Alıntı | Yöneticiye raporla
hemedanli
-7 #1 hemedanli 18-05-2014 20:40
Sayin Dagli kürtlerin petrollerini satacaklari pazarlari cogaltmasi negatif degil pozitif bir durumdur dünya nüfusunun yüzde 60 i firatin dogusunda yasiyor ben sahis olarak kürtlerin tek tarafli türk ve bati hayranligini uzun vaddede tehlikeli buluyorum dünyanin en satratejik bölgesinde yasiyan kürtler cin hindistan ve rusya gibbi global gücleri hesaba katmadan strateji belirlerlerse o zaman türklerin ve araplarin ayak topu olmaktan kurtulamazlar.
kendinizi mahkum etiginiz suni Islam ideolojisinin zincirlerinden kurtarmaya calisin o zaman dünya dengelerindeki yeriniz daha belirgin hale gelir.
bu dünyayi Güclü olanlar degil akilli olanlar idare ediyor.
ayrica sunuda belirteyim bu dünyada sadece bir milyar suni islam insan yasiyor geri kaln 6 milyar insan baska dinlere ve mezheplere tapiyorlar.
barzanilerin suni Islam stratejisi uzun vadede kürtlerin basina bela olacak bir stratejidir.
cünkü bu satratejide bütün kürdistana bir statü ön görülmüyor
Alıntı | Yöneticiye raporla
FacebookTwitterGoogle BookmarksRSS FeedPinterest
Pin It