Yorumlar   

süleyman
-1 #6 süleyman 15-03-2017 22:58
Sizce yapılan bu denli yanlışlıklar bilinmeden veya istenmeden mi yapıldı? Eğer öyle olsaydı doğrular çoğunlukta olurdu. Ama şimdi görüyoruz ki tesadüfen de olsa elde tutulacak herhangi bir şey geride kalmıyor.
Alıntı | Yöneticiye raporla
Cesur
+2 #5 Cesur 14-03-2017 23:07
Yazdiklariniz iyi ve ucundan dokunmaktan öteye gecmemi yaziyi yazarken sizi kimin duymasini umuyordunuz? KCK üst yönetimininmi? Onlarin Öcalanin talimatini uyguladigini unutuyorsunuz sanirim, 2004 sürecnde Medya Savunma alanlari sorunlularindan birinin kendi agzindan cikan Sayi 3800 den fazla gerilla Osman Öcalan ve onunla hareket eden diger komutanlar ile dagi terketmislerdir . Giden gerillarsan 2012 yilina dek dönenlerin sayisi 100 gecmemis, bu Gerilla konutanlarindan duyduklarimdir. Ben daha fazla oldugunu inaniyorum. Ayrica isim vermicem Suan Hewlerde olan bir eski gerilla bu sürecte PKK'nin Sinirdaki Türk ve Iranli komutanlari ile görüstügünü idda ediyor, Dagin bosalmis oldugunu ve yeni savascilar icin güvenli gecis icin anlastikalrini söylüyordu. Fazlasini anlatti ama kimliginin desifre olmasini istemem. Adami gidip infaz eder parti.
Alıntı | Yöneticiye raporla
Kurdo
+2 #4 Kurdo 14-03-2017 13:09
Bakis Acisi olarak 60° derim
Zamanin cok önemli bir kismini Elestiri/Özeles tiri ile geciren bir Örgüt yapisi
Bu örgüt yapisi icinde yazili olmayan kurallara göre/Kanunlara göre
her kes neyin elestirebileceg ini ve neyinelestirilm esinin yasak oldugunu bilir.
Yani isleyis ve uygulamada bir sagliksiz yapilanma bicimidir bu.
Yanlis anlasilmasin,be n Örgütü karalamaya calismiyorum
Örgüt Kurulusu olarak dunyada sayili direngen örgütlerinden biri.
Fakat , iste bu Fakatlar o kadar cok ve acidirlar ki;
En üstteki bir iki kisi daha dogrusu bir Kisi
Bütün kafalarin neleri düsünmesine gerektigine karar verirler
Öyle düsünmeyenlerid e tasviyeci derler
Tasviyecilere ne oldugunu Parti tarihinden okuyabilrsiniz
Oysa Örgüt programini kim Tasviye etti
Diktatur yönetim sistemini kim Oturttu
Yazili olmayan kurallari (Ki hepsi dikta yönetimi savunurlar) kim koydu ve yurütuyor
Alıntı | Yöneticiye raporla
Ali Duman
-1 #3 Ali Duman 13-03-2017 23:15
Mücadele maskesi ve bahanesiyle,ken di sahsinizin zeki ve cesur oldugunu,bunu arkadasinizin tastik etigini övünerek anlatmisiniz.Si zin bu mantiginiz,herh angi bir yazi makalesinde,iml a isaretlerinin önemini anlatmak gibi bir seydir.Kürdista n ve mücadelesinin düsmanlarinin cok güclü ve sermaye sahipleri oldugu gibi,en vahsi ordular ve yöneticiler oldugunu hic düsünememissini z.Mücadelmiz her engele ragmen devam edecektir,!!!
Alıntı | Yöneticiye raporla
delil
-1 #2 delil 13-03-2017 21:13
2-Velhasıl Öcalan'ın kendisi bir projedir.Öacala n'ın kaçırılması bir komlodur fakat kendi örgütünün bilerek yada bilmeyerek bir komlosudur. Çünkü kendisi ve örgütü Avrupa'ya gelmesini istedi. Eb az örgüt bünyesinde işlenen 40tan fazla cinayetten ötürü Enterpol Öcalan'ı arıyordu.Bunu niye bilmiyorlardı yada niye buna rağmen? İlticası kabul olsaydı bile bu davalardan yargılanması gerekiyordu. Kandil'e değilde Avrupa'ya gelmesinin nedeni neydi? Örgütü istedi.Örgüt istediyse niye koplo olsun? Peki bunun hesabı istendimi? Yokkk.Ne garip değil mi? Bu sorularıma cevap veren varsa buyursun. Şevbaş
Alıntı | Yöneticiye raporla
delil
+5 #1 delil 13-03-2017 21:11
1-Tespitler güzel fakat neden çok farklı, nedenleri bilememen doğal. Fakat kurduğun sonuş ilişkisi doğrudur. Nedenler: Öcalan'ın Ankara'dan çıktık partileştik, Ortadoğu'ya geldik cehpeleştik, Avrupa'ya geldik devletleşiyoruz ve birkaç gün sonra da kaçırılınca hizmetinize hazırım, devlet istemiyoruz ve bu yönlü algı lulanıklıkları, davanın içini boşaltma ile başlayan bir süreç. Yazılan kitaplar devlet ile ortaklaşa hazırladı. Bu kitaplar hedef şaşırtmaydı ve hiç bir akademik değeri yoktur, gerçekler ustaca saptırıldı;aksi takdirde devlet içerden bir cumlenin bile dışarı yansıtılmasına izin vermezdi. İşte nedenler,sonuçl arıda siz kısmen anlatmışsınız. Algı bulanıklığı diyorum. Örneğim, Öcalan ve devlet öyle profesönyel bir proje geliştirdiler ki,bir tek KUANTUM sözcüğü ile tüm kurum ve kitleleri dört yıl bomboş bir kavram üzerinde tartışıp oyaladılar. Oysa Kuantum bir fizik kavramıydı ve Kürd davasıylada hiç bir bağı yoktu ve Öcalan'ın da hiç mi alanada değildi. +
Alıntı | Yöneticiye raporla
FacebookTwitterGoogle BookmarksRSS FeedPinterest
Pin It