Yorumlar   

Sivaslı Haydar Can
-5 #3 Sivaslı Haydar Can 27-04-2014 11:40
Umarım PKK Yönetimi bu haykırışı duyar. Yoksul-Emekçi Sosyalist Kürtlerin Ulusal Hareketi Olarak ortaya çıkan PKK, günümüzde giderek İşçi partisinden devlet olmaktan vazgeçerek/AKP` nin eliyle TC`ye İmralı üzerinden talimat alan bir İslami parti haline dönüştürülmeye çalıştırılıyor. Yani Altan Tan`lar bilinçli bir şekilde devletin teşviki ve birilerinin kapalı kapılar ardında öne sürmesiyle çoğalıyorlar. Arkadaşlar meseleye dokunurken kaygılarla öne çıkıp tam adını koymaktan kaçınıyorlar; DEVLET İMRALI KOZUNU İYİ KULLANIYOR. YILLARDIR ÖCALAN ÜZERİNDEN PKK`Yİ İRADESİZLEŞTİRM İŞ DURUMDADIR. Mesele BDP/HDP değildir. Türklerle İslam ittifakı/kardeş liği geliştikçe müslüman olmayan biz Kürd Alawîler, Kürd Ezdaî`ler hep düşman görülüp katledildik. Gerçek Kürdler katledilirken, sahteleri '' gerçek'' diye piyasaya sürüldü. Kendilerine "Ümmet Kardeşliği" yapacakları esas aldılar. PKK`yi ajanlastırmaya çalışan bu zihniyete dur diyecek tek güç PKK Yönetimidir, yoksa bunca değere yazık olacaktır.
Alıntı | Yöneticiye raporla
hemedanli
+1 #2 hemedanli 25-04-2014 11:10
kck tarikatinin artik bir kürdistan sorunu yoktur türk kürt Islam itifakina stratejik baktiklarini defalarca acikladilar simdi bu stratejiye Uygun olarak araclarini gelsitiriyorlar örnegin HDP bu startejinin bir ayagidir diyarbakirda Kutlu dogum günü kutlamsida bu yeni stratejiyle ilgilidir.
anti sömürgeci kürtler bunu bilince cikarmazsa bu sürec türklerin istedigi gibbi devam edecek 20 ci yüzyilda ayni metodlarla kürtleri köle kalmaya mahkum ettiler simdide ayni metodlarin 21 ci yüzyil versiyonuyla yoluna devam ediyorlar kürtler türklerin Islam kardesliginden vaz gecmedikleri müddetce bu böyle devam eder.
kürtler orta ve uzun vadede ya seküler bir toplum yaratmak icin calismalilar yada bunu beceremiyoyrlar sa tarikatlarini kendi ulusal Kurtulus mücadelelerine entegre etmeliler bu konuda filistinlileri kendilerine örnek alsinlar.
sonuc olarak kürtlere önerim Öcalan sonrasina hazirlik simdiden yapmalilar cünkü onun siyasal Hayati bitmistir.
Alıntı | Yöneticiye raporla
hemedanli
-1 #1 hemedanli 25-04-2014 10:52
bazi kürtlerin henüz farkina varmadigi bir gerceklik vardir oda pkk nin 2013 newroz ..... sonra müslüman bir tarikata dönüstürüldügüd ür bu dönüsümü anliyamiyan insanlar daha cok yanilgi icinne düserler.
türkler kürtlerin muhafzakarlarin i naksibendi ve nur tarikatlari üzerinden sistemlerine entegre ettiler bunlarin liderligini barzaniler yapiyor. geri kalan seküler alevi ve ezidi kürtlerde kck tarikati üzreinden türk sömürgeci sitemine entegre ediliyor.
zaten türk alevileri ve asimile olmus kürt aleviileride chp ile türk devletine coktan entegre edildi.
benim acimdan bu yeni durumun kürtler acisindan en tehlikeli durumu kürtlerin ana dillerini yüyzyillarca bu güne tasiyan kadinlar ve toplumun en dinamik kesimi olan genclerin kck tarikati üzerinden pasifize edilmesidir
bir lider kultuna tapan bu insanlarin ulusal bilinclerinin körelltilmesidir
ayni sey anti sömürgeci bir damari olan kürt alevi ve ezidiler icinde gecerlidir
Alıntı | Yöneticiye raporla
FacebookTwitterGoogle BookmarksRSS FeedPinterest
Pin It