İşgalci Türk devleti ve bağlı çete grupları tarafından barbarca saldırılar ile zorla yerinden edilen Efrînliler, Türk devletinin Efrîn'in yürütmesi için Antep'te kurulan sözde meclisi "İhanetçilerin meclisi" olarak niteledi.
12 Nisan 2018, Perşembe - 09:21

İşgalci Türk devleti ve bağlı çete gruplarının zorla yerlerinden ettiği Efrînli yurttaşlar, Antep'te çetebaşları ve ENKS üyeleri tarafından kurulan sözde meclise tepki gösterdi. "İhanetçilerden kurulan meclisi hangi Efrînli kabul eder?" diye soran Hisên Welîd, "Bu meclisin tüm üyeleri Efrîn'deki sivillerin katledilmesinde, talan ve hırsızlıkta yer almış kişilerdir" dedi.

Dışarıdan getirilen çetelerin Efrîn'in yürütmesi için mecliste yer aldığını belirten Şervan Bekir, "Bu ahlaksız bir meclistir. Efrînli yurttaşların kanlarıyla ördüğü kent üzerinden yer edinmek istiyorlar. Bu meclis üyeleri burada yer alamayacaklarını ve hiçbir Efrînlinin kendilerini kabul etmeyeceğini iyi bilmelidir" dedi.

Efrîn'deki insanlık dışı saldırılarda yer alanların şimdi de bu saldırılarını meşrulaştırmak için mecliste yer aldıklarını belirten Elî Îbo ise, "İşgalcilerin meclisi hiçbir zaman Efrînlileri temsil edemez. Türk devletinin bölgedeki tüm planları Efrîn halkının direnişiyle boşa çıkacaktır" dedi.

SÎMAV XELÎL-SOLÎN REŞÎD / ANHA

FacebookTwitterGoogle BookmarksRSS FeedPinterest
Pin It