Yorumlar   

Barzan
-1 #3 Barzan 30-03-2016 12:24
Dersim vatanimiz Kurdistanin §erin bir §ehridir.O §erin §ehirde oturanlar Kurd ulusunun evladlaridir.Bi z Kurdùz ve Kurdistanliyiz.
Din ve bolgecilik i§galçi taktigidir.Ayri ca hem sosyalist olup dùnyaya karde§lik ilan edeceksin Kendi ulusunun Kimligi yerine dincilik.Vatani n yerine §ehircilik yapacaksin.Olma z boyle.Kurd ve Kurdistanliyiz otesi yobazlik ve bolucugùn kiymetsiz gerekceleri.
BIJIT KURD U KURDISTAN.
Alıntı | Yöneticiye raporla
rodar
+2 #2 rodar 28-03-2016 21:06
degerli yazar ben bir kurd bireyi olarak son paragrafinizda belirttiginiz goruse yillardir karsi cikmisim aleviler kurdler,dersiml iler kurtler gibi soylemlerin bilerek veya bilmeyerek telafuz edilmesi dusmanin halkimizi parcalamasina hizmet etmektedir ve halkimizin onemli bir kesimini yaralamakta,ote kilestirmektedi r,sizde biliyorsunuzki butun halklarda oldugu gibi kurd halkinda,veya milletindede farkli inanclar vardir bunlarda birini kurd orjinli digerini mezhep adiyla dile getirmek ne Kadar dogrudur.cok aci vericidirki niyet ne olursa olsun siyasetcilerimi z ve aydinlarimiz boylesi bir yanlisa dustuler dusuyorlar.niye tinizde zerre Kadar kuskum yoktur degerli aydinlarimiz degerli siyasetcilerimi z rica ediyorum uslup hatasi yapmayin bize aci vermeyin dusmanin tamda yapmak istedigini halkimiza ozumsetmeyin biz ayni bedende bir caniz canimizi parcalamayin biz kurduz kurdustanliyiz saygilarimla.
Alıntı | Yöneticiye raporla
Xweif
+11 #1 Xweif 28-03-2016 17:51
Sevgili yazar, yazdıklarına amena. Lakin sormamı bir zorunluluk haline getiren yazının son paragrafındaki aleviler ve Dersimliler de Kürd halkı ile birlikte diye bir cümle kurmanız haklı olarak size şu soruyu sormama neden oluyor. türk alevisi de var bu konuda tartışmak yersiz ama Dersimliler de Kürdleri destekliyor diyorsunuz. Merakımı mazur görün de bu Dersimliler dediğiniz Kürd değil mi?! Hemen alevi deyişinizi duyar gibi oldum ama mezhepler ve dinler milliyetten farklı değil midir? Yine bir çok kesimin pek de art niyetli olarak zazaları Kürd görmemekle, yine Kürdlüğün özünü oluşturan Ezgileri Kürd görmemekle ne farkı var. Zaten bizi herkes bölmeye çalışıyor, bari biz bizi bölmeyelim, bilerek veya bilmeyerek düşmana alet olmayalım. Yazım hayatınızda başarılar dilerim.
Alıntı | Yöneticiye raporla
FacebookTwitterGoogle BookmarksRSS FeedPinterest
Pin It