Yorumlar   

Rudaw Xekil
-3 #14 Rudaw Xekil 06-04-2018 06:34
Aydin hoca...sizin yazilarini genelde okurum. Ne olacagi belli: pkk silah birkacak, suc isleyen yargilanip tekrar köyüne dönecek, Türkiye Cumhuriyet devleti altinda yani Türk Devleti altinda yasamaya devam edeceksiniz. Diger Kürtler gibi......
Alıntı | Yöneticiye raporla
Barzan
-7 #13 Barzan 03-04-2018 14:30
Heja Seyda.Sizi TV den izledgim kadari ilà iyi Zazi biliyorsunuz.
Kurdi anlasanizda Ehmed Xani,nin Mem u Zini cevri ùzerinden cevri yapilmi§.
Sade ve fesih haliyle Mem u Zin,i Kuzey Kurdistanli olan brèz Re§at Sorgùl sesli olarak Youtube,te yayinlatmi§.
Siz çok okuyan Kurd aydini ve mùnevverisiniz. Mem u Zin,i sizin çok iyi anlayarak okumaniz bence çok onemlidir.
Tùm yazilariniz Kurd u Kurdistani naif mùminligi kokuyor.
Muhammedin kaç di§i var sorsam 32 dersiniz.
çùrùk di§lerini gormeden.
Kurd §airleri §ah sofrasinda ve hareminde §iraz §arabi içip serap kurmadi.
Hergùn i§galci zùlmùnùn zehir ve zukum zùlmùnù ruhu ilà içti.
Mirlerden vefa gormeyen Ehmed Xani,den dolayi Cigerxwin rencber,palè,ce nan u hejar insanlarla Kurd ozgùrlùgùnu ve devlet olma sava§ini kalemi ilà verdi.
çol e§kiyalarinin tanrisi kendilerine benzer.
Her milletin tanrisi kendisine benzer.
Bizimkisi bizim kadar caresiz.
Alıntı | Yöneticiye raporla
Ahmet
+12 #12 Ahmet 02-04-2018 22:00
Sayin Dere,cok güzel bir yazi eline saglik.
iste size kardeslik örnegi.Bundan iki hafta önce istanbulda bulunan kardesimi ziyaret etmek icin Atatürk havalimanina indim tam pasaport kontrolüne gecmek isterken sivil polisler gise ününde gelen yolculara bakip kürtlere benzeyenlere pasaporta bakip onlarca kürt yolcu ayirdilar .Bende yüzlerce insanlar icinde bagirdim madem öyleyse buraya bir tabela asin kürtler bu tarafa diye.Polis bana niye Burda yüzlerce yolcu icinde bagirip provokatörlük yapiyorsun milete sanirki biz kürtlere eziyet yapiyoruz Provokatörlük yapmiyorum sizer ayrimcilik yapiyorsunuz dedim.Bizi yan tarafta bulunan bir salona götürdüler salonda onlarca kürt yolcu herkesin pasaport ve telefonunu aldilar telefonu bilgisayardan kontrol etiler.Mavi karti olmayan alti kürt yolcuyu geri günderildi. türkün kardesligi budur iste.Halkimizin dikat etmesi gereken iki sey mavi kart ve Telefon kontrolu.
Alıntı | Yöneticiye raporla
Barzan
-9 #11 Barzan 01-04-2018 21:05
1970 ve 1980 yillarinda orgùt yoneticileri olan katil pa§a çocuklari olan solcu ajan gazetecilerin kemalist rejimi donemi hepsi Qendilin seferi ajan gazetecileriydiler.
Kemalistler rejimi katil islami kaptirinca yine piyasaya sol maskeli yeni nesil ajan gazeteciler tùredi.
Yine hepsi solcu ve PKK dostu gorùnùp her yerde birileri tarafindan kapilar acilarak Kurd basinina yerle§ip PKK ve biz Kurdlerin kaybetmesi için sahte zafer yazilar ve analizlerle Afrini kaybettirdiler.
PKK dostu bu ajan gazetecilerin tùmù ne hikmetse istikbarat bilgilerini bilen ve Kurd olmadiklari halde PKK taraftari maskesi ilà PDK ve Barzani dù§manligindan vàz gecmediler.
Ahmak ve yobazlarin bir çogu Kurd ulusal kimlik yerine,Alivi,su nni,Ezidi,Kàkai ,sosyalist kimlik kullaniyorlar.
Biz Kurdùz demeleri bu onursuzlar için zordur.
Demokratik ve cagda§lar hangi milletten olduklarini soylemeyen namedrlerdir.
Alıntı | Yöneticiye raporla
Barzan
-9 #10 Barzan 01-04-2018 20:53
Ulusalarin kendi kaderini tayini ancak ve ancak birle§mi§ milletlerin onayi gerekli.
Kominist Lenin ve Stalinin sosyal fa§ist devletinde asla uygulanmadi.Hat a Finlandiyanin bir kismini i§gal edip yuttular.
Kominist çin de ayni durum.Sadece bayrak ùzerinde 5 yildizdan ibaret.
Dunyada silah yolu ilà kominist bir devlete onay ve destek asla olmaz.
Biz Kurdlere Sunnilik,Alivil ik,koministlik gerekli deyil demokratik gùçlerle birlik siyaseti ve diplomasi gerekli.
Devlet istemeyen PKK,nin yaptigi Kurdistani i§galcilerin sava§ meydani veran bir ùlke yapmak.
Kuzeydeki §ehir sava§lari,Kerkù k,teki tutumlari,Afrin de PYD ve YPG,ba§arili siyasetci ve askeri komutanlari gorevden alip Afrini tùrk i§galcilerine teslim etme siyasetleri tùm Kurdleri dù§ùndùren durumdur.
§engal,e gelen i§galci Alivileri yerle§tirip i§imiz bitti gidiyoruz tutumlari dù§ùndùrùcùdùr.
Hemde çok çiddi.
Alıntı | Yöneticiye raporla
Yaşar Dayanç
+4 #9 Yaşar Dayanç 01-04-2018 18:37
Kürdistanı işgal eden yabancı güçlere karşı Kürdlerde birlik duygusunun oluşmadığı bir bütün olarak kitlesel katliamların,so ykırımların önüne geçmediği göstermektedir.
Kürd örgütleri,parti leri,aydınları bu toplumsal işbirlikçi zihniyetin üzerinde pek derinlemesine yoğunlaşmadı.Kü rdistan’da yapılan ayaklanmaların nedenini,yenilg ilerin nedenlerini detaylı bir şekilde sorgulamadan hep onlara dayanarak övünerek mücadele yaşamlarını sürdürdüler.Hal buki aydınların görevi yapılan yanlışlıkları,o lumsuzlukları mahkum etmek eleştirisiel bir tutum içinde olması gerekirdi. Bir toplumun aydınları kendi toplumun zaaflarını gündeme getirip tartışabildiği sürece gelişir.
Kürd örgütleri,parti leri,aydınları bu sürecün bilincinde olmadı.Aydınlar toplumsal olayların gerçekliğinde eleştirilerde kopuk yapılan ayaklanmaların yanlızca övünerek zamanını geçirdiler.Son dört aydır siz ,Dursun Ali Küçük,Hüseyin Turhallı,H.Bild irici Kürd patilerine eleştireisel yaklaşımız olumlu bir değerlendirmedi r.
Alıntı | Yöneticiye raporla
Barzan
-8 #8 Barzan 01-04-2018 17:31
Celebi Heval dogruya parmak basmi§.Ortadogu daki kominizim Rusyanin Egemnelik emelleriydi.
Kominist Rusya KGB kadrolari bugùn aynisini yapiyor.
Halebce katilamina sebeb Iran-irak sava§inda Iran ordusunu ba§urè Kurdistana getiren YNK ve Celal Talabinidir.
PKK §ava§cilari PDK ùzerinden ba§ùre Kurdistana geldi ama Saddam Halepceye saldirdiginda ve Korfez sava§inda Saddami Hùseyini anti emperyalist diye tùm propaganda araclarini harekete gecirdi.1993 yilina kadar Halepçe katilamini asla yazmadi ve anmadi.
Solcu maskeli turk ajanlarinin MED TV programlari Youtube mevcut.
Hele O Mahir Sayan denilen alçak turk.
Ne zamanki PDK ve YNK ba§urè Kurdistanda statu sahibi oldu Mehmet Karasungur,un katilami ilà Kurdler arasi sava§ basladi.
Mehmed Karasunguru kim oldùrdù?
Mahsun Korkmazi Kim oldùrdù?
Yildirim tugayini kimler Kurdu?
Zorunlu askerlik ve zorunlu vergiyi hangi kemlistler PKK,ye dayatti?
Alıntı | Yöneticiye raporla
celebi
-4 #7 celebi 01-04-2018 16:11
5. 80 askeri darbesi, sanildiginin aksine türk sol hareketlerine yapilmamistir, yada türklerin tanimi ile "sagcilara karsida yapilmistir" gibi bir gercegi yansitmaz. 80 askeri darbesi SSCB ye karsi yapilmis Nato- BM ezici cogunlugu ve bugunkü adi Avrupa birligi üyesi ülkelerin siyasi onayi ve destegi ile yapilmis bir askeri aperasyondur, siz darbe demekte serbestsiniz, ama bu bir operasyondur,ha lk acilimi ise askeri darbedir. bu nedenle cok konusan az bilen türk-kürt tv palyacolari bu darbeyi USA- ABD yapmistir diyerek olayi basite indirgerler. SSCB türkiyede sosyalist gecisi saglamak istemis ancak basta ABD olmak üzere batili güclü devletler tarfindan sert karsilik görmüstür. bu tip devletlerde solculuk gösterileri esasidna SSCB nin erimeye baslama sürecinide barindirir, trürkiye SSCB icin cok önemliydi, ancak basaramadilar. buda abska bir konuya gecis yapmamizi saglar bune girmeyecegim. bizim konumuz bu büyük oyunda Kurdlerin isgalcilerine taseronluk yapmasidir.
Alıntı | Yöneticiye raporla
celebi
-6 #6 celebi 01-04-2018 15:52
3. parti catlamaya yüz tuttugunda, catlagin arkasindaki gercegin isiltilari cikar, ve duvar nihayetinde yikildiginda, nasil bir tiyatro sahnesinde olduklarini görürler; ki bu gercegi ne Apocu hareket, ne Talabaniler, ne Mustafa Barzani hareketine cöreklenmis Türk ve Sii resmi ajanlari, nede Türkiye, Iraq, Suriye ve Iran devletleri duyamanizi istemezler. Korkuyorlar,cok korkunc bir korkulari var. Gercege zit yasayan bu devletlerin yarattigi organizasyonun cözülmesi Ortadogu denilen cografyaya yeterli om,amsada yari yariya rahat bir nefes aldirabilir kanatindayim. cünkü 2. dünya savasindan sonra Kurdukalari bu organiyazyon farkli kademlere sahiptir, bunun icinde PKK var, Hizbullah var, Baas var, Jitem var. 1. planda PKK`nin kurulus amaci Mustafa Barzani yanlisi türklerle yasamaya mahkum edilen Kurdleri frenlemek, Kurd islam anlayisini yok etmek,Mustafa barzani ile filizlenen kurd ulusal bilinclerini büyümeden mümkünse yok etmek, yada minimize etmektir.
Alıntı | Yöneticiye raporla
celebi
-6 #5 celebi 01-04-2018 15:31
2. ikinci örnek ise, . Saddam Hüseyin gercegi! Saddam bir Sosyalistti..! evet o bir sosyalistti ve harketinin adi: Arap Sosyalist Hareketi (1952) de tüm araplari Sosyalist cephede toplama propagndasi harekete gecmistir,Sadda mda bu hareket icinde kendini egitip gelistirmistir! Buda SSCB yani simdiki Rusyanin o dönemki ortadogu maceralarindan bir kalintidir. Rusya sadece bununla yertinmemistir, bu Sosyalist Baas hareketini
iki bölümde ele alip diger parcasini, Suriye de hayata gecirmsitir o gurubun basinda suanki Beshar Esad vardir. peki bu gercegi neden söyledim, cünkü bir önceki örnek kadar Kurdlerin icinde sosyalizim ve sol inancida bir hayli ragbet görmektedir. esasinda bu örnekleri cogaltmak gerekiyor, cünkü Kurdler bu örnekleri taraftari oldugu partilerin propaganda sanatcilarinin agzindan duyamaz, duyarlarsa düsünmeye baslarlar, düsünmeye basladiklarinda , taraftari olduklari partiler catirdamaya baslar.
Alıntı | Yöneticiye raporla
FacebookTwitterGoogle BookmarksRSS FeedPinterest
Pin It