Yorumlar   

alan
0 #8 alan 28-12-2017 15:07
bu siteye tiklarsaniz gazetecilerin royal family den ne kadar kortugunu anlarsaniz
herneyse kismet olursa londraya birdaha geldiginizde umut ediyorumki royal family hakkinda daha iyi gozlemleriniz/a rastirmalariniz olur.
saygilar
Alıntı | Yöneticiye raporla
alan
0 #7 alan 28-12-2017 15:07
Ne yazikki sizde kralicenin gorevinin sadece gostermelik figuran oldugu yanlisina dusmussunuz yazinizda. Kralice yada sarayin basi sadece ingiltre degil ama Australia, yeni zelanda, cancada, ve daha bircok adaciklarin basidir. Oda yetmedi ingiltere klisesinin basidir, yani tanrinin temsilcisi. Ayrica royal family ye bagli topraklar, isyerleri vs halka tam aciklanmamis karanlik birsuru ticari baglari mevcut. savas ilanina karar verebilecek yasal guce sahip. Oglu Charles in bakanlari etkilemek icin perde arkasindan ne yazismalar yaptigi-dumenle r cevirdigi halktan gizlenen birsey. http://www.bbc.co.uk/news/uk-19716941
Alıntı | Yöneticiye raporla
alan
0 #6 alan 28-12-2017 15:06
Sayin Dere
Londrada toplantiniza katilma sansim olamdi , ama kisa zamanda umarim yolunuz londraya birdaha duser. Londra ile ilgili yazinizi ilgi ole okudum. Dikkat cekmek istedigim nokta royal family. Kraliyet ingilterede sanildigi kadar masum degil. Tarihsel olarak somurgelerde neler oldugu herkesin malumu ve bunlarin raoyal family haberleri olmadan olmus olabilecegine akli selim kimsenin karsi koydugu yok, Ha keza royal family nin hitler sevecenligi ve promosyonu bilinen birsey
Alıntı | Yöneticiye raporla
Barzan
+4 #5 Barzan 21-12-2017 07:24
21 yùzyildaki Iran ve Suidi Erebistandaki dini yobazligi bir bakin.
Birde bunu 1400 yil once islamin sava§,istila ve talanin altun cagi olan vahsilerin donemini goz onùne getirin.
Manzara gùnùmùzùn sunni islamini temsil eden yikici I§ID ve gùnùmùzùn ha§di §abisi Alivilik katilamidir.
Barbar tirklerde bunun fitne ve fesad sosi olsun.
Gùnùmùzùn aydinlari nefes alamazken o donemin aydinlari ve sanatcilari,ede biyatcilari dogduguna bin fi§man ve yobaz ve katil peygamberlerin dogdugu gùne lanet etmekten baska ne yapabilirdi.
O donem iltica ve demokratik avrupa yoktu.
soz soyleyen ve yazan Omer Hayyam yada mevlana,Babab Tahir uryan,suhreverd i dedi ve yazdi demekten ba§ka kacamak yol yok.
Ehmede Xani siginacak bir mir ve divan aradigini unutmamak lazim.
Sunni ve Alivi islamin oldugu yerde akil bir yana hayat yok.
Yazarimiz iyi yazmi§.Bravo.
Alıntı | Yöneticiye raporla
Barzan
+4 #4 Barzan 21-12-2017 07:03
Biz Kurdlerin §ehirleri; meddeniyet yikan barbarlarin biraktigi §ehir harabeleri.
Bu yùzden her Kurd vatan severi tarihci ve arkelogdur.
At nalanina vatan diyen ve deve ùstùnden cihan yikanlarin yikici komsulugu.
Ayed lafizlari,hafiz lar,tasauf felsefeci yobazlar,cùmle dinlerin kelam ustalari mesel hikayecileri.
Ol dedi ,gece oldu.
Ol dedi gùndùz oldu.diyen bilmez Ehriman sozcùlerine kar§i,akil ve aydinligin Kurd feylozofu Baba Tahir Urayan,"Siz karanligi yaratiniz biz qendili ve aydinligini yaratik" diyen yaratici aklin felsefeci aydinlik kelàm ustasi gibi bu gece Karanligin efendisi Ehrimana kar§i bir birer qendil yakalim.
Zira bu gece Ehrimana kar§i gùne§ aydinliginin zafere yùrùdùgù YELDA gecesi.
Meyve tabaklarinizi hazirlayin çocuklariniza dag ve tarihimizin yigitlerinin bir uzun meselini yada serencamini anlatin.
YELDA PIROZ BIT.
Alıntı | Yöneticiye raporla
Delil
+4 #3 Delil 20-12-2017 21:42
R.Çelik'e. Öcalan'ın kaçırılması meselesinde niye dürüst değiliz? Öcalan'ın kendi örgütü getirmedi mi Öcalan'ı Avrupa'ya? Söyler misiniz İngilizler mi, Almanlar mı gel dedi? TC Nato üyesiydi, PKK'de hernedense ideolojik ve politik olarak NATO karşıtı bir yerde duruyordu. Almanya'ya kafa tutuyordu. Kullandığı dil Batı karşıtı yetmişlerin diliydi.İsrail düşmanlığını yapıyordu.Bir de Avrupa'da ki PKK'nin ölümlü biten iç olaylarından ötürü Öcalan Enterpol tarafından aranmıyor muydu? Bunu bildikleri halde PKK Öcalan'ı neden Avrupa'ya getirdi kendi örgütü? Gönül isterdiki Öcalan Kürd halkını bağımsızlığa götürsün ama önemli bir kısmı kendi kabahatimiz olan diğer kısmı Rus,Yünan kaypaklığı olan olayı tamamen İngilizlere mal etmek nekadar doğru?
Alıntı | Yöneticiye raporla
Delil
+3 #2 Delil 20-12-2017 21:39
R.Çelik'e galiba Türk tezlerinden ve bizde geliştirdikleri önyargılardan kurtulamıyoruz. Kürdistan'ı Araplar ve Türkler böldü,ingilizle r değil. Serv İngiliz eseridir ve Serv'de Kürdistan vardır. Lozan'da ingilizler "Kürd temsilciler olmadan asla antlaşma olmaz" derken İsmet üç ay direndi sonunda Kürt kılıklı bazı adamlar getirerek "Bakın bunlar Kürttür ve Türkiye'den ayrılmak istemiyorlar" dedi vesaire. İngilizler sömürgeciliğin alasını yaptılar ama asla hiç bir halkı inkar etmediler. Gandi İngiltere'ye karşı mucadele ederken Londra'ya geldiğinde İngiliz halkı onu dev bir gösteri ile karşılayarak alkışladı.
Alıntı | Yöneticiye raporla
R. Celik
+4 #1 R. Celik 20-12-2017 17:10
Sayin Dere,
Kürdistan ve Kürdlerin su anki durumundan en birinci siradan Ingiltere sorumludur.
Onun icin o zamanki yönetime her zaman lanet okuyorum.
Sayin Öcalan`in Güney Afrik ya gitmesini onlar engelledi. Daha halen Kürdlöere yapilan zulüme ortaklar.
Onlara saygi duayacak hic bir yön bulamiyorum.
Ordan burdan calmis ve sömürmüsler kendi ülkelerini güzellestirmisl er. Fakat onlardan zarar görenler halen zulüm altindalar.
Alıntı | Yöneticiye raporla
FacebookTwitterGoogle BookmarksRSS FeedPinterest
Pin It