Yorumlar   

Barzan
-34 #7 Barzan 04-05-2017 19:46
Heja Aydin.Size sitem etsemde.Kurd ulusunun vefadàr bir evladi oldugunuzu biliyorum.Siz,K urd ulusunun aydinlari karanligimiza çirà oldugunuzun bilincindeyim.E le§tiri ve sitem Kurdistani duygularla oldugunuzu bilmenizi isterim.Selamla rla.
Alıntı | Yöneticiye raporla
Mamoste Hikmet
-35 #6 Mamoste Hikmet 28-04-2017 19:46
Sayın Aydın Dere !

Yorum ve analizlerinizi yakından takip aderim.
Kürdistan olan sevgim ve bilimcimle sizi bu yazınızdan dolayı özel kutluyorum.

Sevgiler
Alıntı | Yöneticiye raporla
Barki
-41 #5 Barki 28-04-2017 18:10
Kurmanci de Xwuda veka Xuda. N
er den cikardiniz Huda yi
Alıntı | Yöneticiye raporla
Barzan
-42 #4 Barzan 26-04-2017 15:15
Sn Dere.Evet sanat ve insan olacakti.Yazdik larimin yalandan uzak olmasina dikkat ederim.Siz kendiniz kendi programiniza bakip izleyiniz lùtfen.
Size yorum yazmama karari almi§tim làkin yazdim.Biz sizin solculugunuza,s izlerde Kurd milliyetcilerin in hasasiyetine dikkat etmelisiniz.Kur di bilmeyen ve Mem u Zini okumayan biriyle nasil olurda Mem u Zini yorumlamaya tenezùl edersiniz? Sizden cevabta beklemiyorum.Xw uda Xafiz.
Alıntı | Yöneticiye raporla
DERE
-8 #3 DERE 25-04-2017 20:29
Sevgili Barzan, Men û Zin eserini küçümseyene asla musaade etmemişim. Bunu nerden çıkardınız anlayamadım. İnsan ve Sanat adlı Tv proğramımda Mem û Zin destanın önemini kendimce anlatmışımdır. Bu eşsiz destan hala kürdlerin en değerli eseridir. Esenlikle.
Alıntı | Yöneticiye raporla
Sheamus Ariyan
-38 #2 Sheamus Ariyan 25-04-2017 07:07
Kurd ulusal davasi önündeki iki büyük engel: birincisi islam gaddarligi ikincisi ise solculuk. Kuzey kurdistanda sol kemalistler. Bunu yapanlar cok bilincli yapiyorlar. Hudapar bunun en tipik islam gericiligi örnegidir ve yalcin Kücük ile dogu Perincek kemalist solculugun da örnegidir. Yalcin Kücük Kurdleri asagilayarak diyor ki: bunlar kitap okumazlar. Benim söyldiklerimi dinlerlerdi. Fakat biz kurdler de sucu basksinda arama hastaligindan vazgecelim. Yani yalcin Kücük ve dogu Perincege gül uzatanlar bilmiyorlar miydi? Onlari tanimiyorlarmiy di? Mümkün degil! Cünkü sözde herseyi biliyorlar. Yani dünyada devrim yapacak kadar akilidirlar!! Fakat Kurd ulusal haklarina gelince sacmaliyorlar. Ulus devleti seytanlastiriyo rlar. Bunun tercümesi kurdistan sömürgeciligini mesrulastirmak ve ona hizmet etmektir. Kendileri de zaten onu bizzat söylüyorlar. "Hizmet etmeye hazirim".
Simdi kurdistanda bir mevsim Muhammadin dogum günü bir mevsim Abdullah Öcalanin! Durum iyi degil!
Alıntı | Yöneticiye raporla
Barzan
-37 #1 Barzan 25-04-2017 04:01
Sagi ve solu ilà "biz (Kurdler) gericiyiz"yazmi siniz.Kanimca Kurdistan sag hareki yoktur.Eger cehsler Kurdlùgù temsil etmiyorsa.
Ama siz solcu yazarlar §a§kinsiniz.§ah sen sizi Avrupai Kultùrù ozùmsemis Kurd bilirdim.
Làkin siz sanat ve siyaset programinda Kurdi bilmyen bir solcu ilà Mem u Zin edebi eserini kùcùmseyen ve dil uzatmasina mùsade eden biri oldunuz.
Soylermisiniz Kurdi bilmeyen biri nasil bu edebi ve olùmsùz eseri kùçùmsemesine razi oldunuz.ùstelik Kurdi bildiginiz ve eseri okumaniza ramen.
Kanimca siz Serhad diyarindan klam ve serp hatinlarla bùyùyen Kurd evladisiniz.
Dincilik,yobazlik,idelojik bolùcùlùk ve kayitsizlik yapan sizsiniz.
Ben senden §ikayetciyim.Ma gduriyetiniz vatanimiz ve ulusumuz içinse lùtfen vefa edin.sadakat kadehini kirmayiniz.Kurd ulusunun siz evladlarina ihtiyaci var.Selamlarla.
Alıntı | Yöneticiye raporla
FacebookTwitterGoogle BookmarksRSS FeedPinterest
Pin It