Yorumlar   

Rohat Kurdistan
-21 #14 Rohat Kurdistan 12-11-2016 20:13
Bitiriyorum;Tc nin palementosunda olsun yahut ca dışında olsun yahut da Kürdistanın dört bir yanında mücadele veren Kürd siyasetine Gerillasına,Peş mergesine olsun inanan ve güvene biriyim.
Tek Kabulenemediğim şey ! Yanlız Kürdistan da değil bütün yer kürede Kürdlerin BİRLİK olmayışları.Bir lik olmayışımız buğün çektiğimiz acıların en büyük sebebidir..Bütü n dünya adeta bağıra bağıra Kürdlerin Birlik olmasını salık veriyor ve ne yazık ki dünyanın Kürd acılarına göz yumduğu dönemlerdeki gibi bizde şimdi dünyanın sesini duymamazlıktan geliyoruz yahut bana öyle geliyor duymuyormuşuz gibi yapıyoruz..!! Ne yazık ki ikisi de aynı kapıdan çıkıyor.Şimdili k bu kadar.Saygıları mla.R.K.
Alıntı | Yöneticiye raporla
Rohat Kurdistan
-23 #13 Rohat Kurdistan 12-11-2016 19:56
..?) Kar zarar hesabı yapılır hangisi ağır basıyorsa o uygulanır düşüncesindeyim.
Bu arada takip ediyoruz seyircilikten başka hiç bir icraatleri olmayanların,tc 'ye kafa tutmaktan aciz olan bahane sahipleri de pısırıklıkların ı sürekli vay HDP şöyle yapsaydı yok PKK böyle yapmasaydı şöyle olmazdı vs.vs. Ben en başta Tc'nin tarihinde Kürdlere yaşattıklarını bu bahanelerin arkasına saklananlar için hatırlatayım diye tekrarladım.Tc Kürd'e eşitlik temelinden bakmayı bırakın Kürd'ü hiç bir zaman insan yerine bile koymaz! Koymamıştır.
Arkadaş adam parmaklarını seni gözünün içine soka soka diyor ben bu yer yüzünde Kürd'e insan muamelesi yapılmasına müsade etmiyorum,etmey eceğim!Bunu yaparkende seni her türlü aşağılıyor,namu suna el atıyor..!Adamla r daha ne yapsın?! Ve bazı ahmaklarda çıkmış hala vay efendim PKK hendek kazmasaydı! Vay efendim şu şöyle bu böyle olmasaydı teraneleri...
Alıntı | Yöneticiye raporla
Rohat Kurdistan
-23 #12 Rohat Kurdistan 12-11-2016 19:42
3)
Kobani'de de büyük acılara ramak kalmıştı.Kuzeyi le,Güneyiyle, Rojhılatu diasporası ile ne zamanki top yekün ayağa kalkış oldu o zaman medeni dünya müdahele etmek zorunda kaldı!Tekrarlay ayım,Kuzeydeki köy şehir ve kasabalarındaki yıkım Kobaniden azmıydı? Hiç de değil.İŞİD vahşetinin aynısı,Türk vahşeti yaşanmadımı Kürdistanda? Verilen tepkinin düzeyi...!!Yok. Yahut da yok denecek kadar az!
Toparlayayım.
Aydın Dere kardeşimizin yaklaşımı için yok bu böyle olmaz diyebileceğimiz bir nokta yoktur.Ancak düşmanın da olsa ! ben her türlü imkan ve olanakların kulanılmasından yanayım.Onlar (tc) yıllardır Kürdlerin her türlü
araçlarını kendileri lehine kulanmadılarmı? Şunu söylemeliyiz kendimize,Zaten Kürdlerin çok kısıtlı imkanları var neden onların bizden istifade ettiği gibi bizden onlardan istifade etmeyelim?Sen kabuğuna çekildiğin vakit mücadeleye ne gibi getirileri olur iyi hesaplamak lazım.Kar zarar hesabı siyasete de geçerlidir..
Alıntı | Yöneticiye raporla
Rohat Kurdistan
-22 #11 Rohat Kurdistan 12-11-2016 19:26
2)
Tc tarihte bir çok kez Kürdlere bunu yaşatmıştır!
Dersimi,Koçgiriyi,Paloyu Maraşı Sivası,Roboskiy i,liceyi yaşatırken de Kürdlerin biribirlerinin "seyirci"kalmas ından cesaret alarak birinden birine geçmiştir.40 -50 milyonluk bir Halkız diyoruz ki öyleyizde ancak birilerimiz öldürülürken kaç milyon insan ayağa kalkıyor ? ya da kalkmalı ? Top yekün bir ayağa kalkış olmadan dünyanın gözünü oymadan dünya bizi görmüyor,görmed i görmeyecek! Enfalde 200 bin Kürd katl edildi,Halepçed e Kimyasal silahlar denendi Kürdlerin üzerinde gören oldumu o dönemde? Hayır.Ne zaman ki yüzbinlerce Kürd Güney sınırlarından taştı dünya komuoyu olan bitene gözlerini kapatamaz duruma geldi!
Maraş katliamı olduktan sonra tc 'de onların bir şehrinde aynı şekilde mukabele edilseydi Sivas yaşanmazdı! Ha Kürdlerin onu yapmaya gücü varmı? varmıydı ? o ayrı bir tartışma konusu.Aynı şey Kobani'de de oldu..!
Alıntı | Yöneticiye raporla
Rohat Kurdistan
-22 #10 Rohat Kurdistan 12-11-2016 19:11
Türk terör devletine karşı Kürdler tek ses olmadığı müddetçe büyük acılar kaçınılmazdır.A ncak Kuzeyli Güneyli Doğulu Batılı Kürd ayırımı olmadan,Alevili k,Sunnilik,Ezid ilik vd.inanç ayırımı olmadan Kürd birlikteliği sağlanılırsa büyük acıların önüne bariyerler kurulmuş olur.
Çok büyük acı duyarak söylüyorum malesef şimdilik böyle tam bir Kürd birliği olabileceğine dair ufukta bir ışık göremiyorum.
Amacım asla karamsarlık filan değildir.Şu kanıya şurdan varıyor insan.
Şırnak,Cizre,Nısebin,Yüksekova Sur vd.Kürd şehir,kasaba ve köylerin türk terör devletince enkaz haline getirilişine verilen tepkilerin yetersizliğinde n görülebiliniyor demek istediğim.
Tc oldum olası Kürdleri bir şekilde biribirinden ayırarak tek tek avlamıştır.Biri ni ortadan kaldırmak niyetindeyse önce onu izole eder yalnızlaştırır sonrasında ise sırayla hedefe koyduklarını imha etme yoluna gider..
Devam edeceğim.
Alıntı | Yöneticiye raporla
Delil
-1 #9 Delil 11-11-2016 18:47
Merhaba Murarrem Ayalp, yazdıklarınız çelişkili, hem verilen mücadelenin karşılık bulmadığını hemde vekillerin toplu istifasını duygusallık olarak değerlendiriyor sunuz. Türk parlementosunda n toplu istifa parlementoyu ve iktidarı boşa çıkaracaksa neden duygusallık olsun? Bence sizinkisi duygusal olarak Ankara'dan kopamamadır.Ank aradan kopun o sizin gerçekliğinizi tanımıyor ve kadınlarımızı öldürdükten sonra onurunuzla oybamak adına soyup sokağa atıyor. Katkıdan söz ediyorsunuz düşünsel katkıyı, yazın emekçiliğini,ga zeteciliği ve yazarlığı katkı göremediğiniz sürece vay halinize. Avrupa sokaklarında sokağa dökülmekse zaten herkes dökülüyor.40 yıldır değişen ne ? Hala anadilde eğitim hakkımızı alamadık.
Alıntı | Yöneticiye raporla
muharrem Ayalp
-12 #8 muharrem Ayalp 09-11-2016 18:45
Tepkileriniz daha cok duygusal .Kirk yila dayanan
mücadelenin devamliligi gözönüne alindiginda gercekci degil . Bugüne kadar her yol denendi .
Hedeflenen amaclar beklenen kitlesel destege ulasamadi . Halkin actigi kredi beklentilerin karsiligi degil . onun icin uzun soluklu kalici politikalara dayanmak gerekir . Hayal iyi birseydir ancak gercek yasananlardir . Aciga alinan ve isten atilanlarin bir basin aciklamasina
katilmaya cekindiklerine sahit oldum . Cayir, cayir yakilanlarin imdat cagrilarini medya üzerinden izledik . Insanlar kelesini koltuguna alanlarin disinda meydanlarda yok . Onu , bunu
suclayan cigerparelere laf yerine meydana buyurun demek gerekiyor . katkimiz kadar söz söylersek daha uygun olur saniyorum . saygilar
Alıntı | Yöneticiye raporla
agit
-11 #7 agit 08-11-2016 21:47
ayden abi elerinine saglik gercek kalem gercekleri yazar kurler icin meclis islemez halde diktatur tayipin emriyle meydan okuyan akp mhp cani katiler surusune lanet olsun meslis meyhane dunmus tertemiz kurd vekiler derhal orada ayrelsen bu alcak mesliste ne isiniz var amed bekiliyor
Alıntı | Yöneticiye raporla
agit
-12 #6 agit 08-11-2016 21:29
meclistayipin anasenen sutu akeyor sute ezilen halken ihtiyace yoktur tayipin anasen sutu mhp base mamaye icirsinler bagceli iti helalder chp liderinin tayipin anesinin sutunu emsin tayiple kan kardesi olmuslar selattin demirtas mert deli kanle anle acekter kustah alcak tayipin suzu geciyor kanunlar tayipindir kurdler meslisi tanemasen boykot edin cekilin amede yeni parlementonun kursunlar
Alıntı | Yöneticiye raporla
zeki
-10 #5 zeki 08-11-2016 14:08
bize yasatilan bunca zülüm vahset katliamlardan sonra Vekillerimize Halkimizin iradesine karsi alcakca saldirilardan sonra HDP milletvekilleri nin yasama faliyetlerine Katilmasini bir anlami kalmiyor Parlemontoda olmalari sadece ve sadece Irkci sistemin ayibini örtmeye yariyor.onlar Kürt Halkinin iradesini tanimiyorsa bizde Onlarin Meclislerini tanimiyoruz diyebilmeliler. Sürgünde Kürdistan Parlemontosunu kapatilmasinin hangi akil hangi siyasetin öngörüsüydü anlamak mümkün degil.
Alıntı | Yöneticiye raporla
FacebookTwitterGoogle BookmarksRSS FeedPinterest
Pin It