Yorumlar   

Benav Karker Dersîmi
+6 #7 Benav Karker Dersîmi 11-12-2014 16:32
Elinize saglik Ali arkadas, dogrulari böyle dillendirmeniz aslinda bu "baris sürecinin" bir balon oldugunu yeterince anlatiyor. Belirlemenizde 2 nokta önemli benim icin; Birincisi Kandil`in kendi iradesini az da olsa gösterme cesareti; ikincisi ise Paris Katliami gerceginin unutulmasidir. $ahsen ben bu olmayan demokratik baris safsatasina inanan bir Kürdü ne gördüm, ne tanidim. Eylemlerde gösterilen tavirlar bunun en net göstergesidir. TC ile Imrali üzerinden yapilacak ince pazarliklara kanilirsa daha cok $engaller, kobaneler basimiza gelir. Avrupa`nin göbeginde 3 Kürt kadini (ki bunlardan biri PKK Kurucusu) MIT-TC tarafindan infaz edildi. Var mi böyle bir halk? 3 insanimiz alcakca paramparca olacak, simdi bunu agzina alan-hesap sormaya calisan kac kürt-parti-örgü t var. Hatta kalem ile onlari dile getiren ne kadar aydinimiz var. VURULDULAR, UNUTULDULAR... Bazilari yerinden hoplayacak ama imrali kürtlerin ve kandilin iradesini temsil etmemelidir.
Alıntı | Yöneticiye raporla
Barzan
+9 #6 Barzan 11-12-2014 02:56
Sayin Diren.Kùrdistan haritasini masaniza serin ve bakin.1500 km vataimizin savunma sengerlerinde Kùrdi birlik ruhu ilà i§galciler ve katillerine kar§i vatanimizi savunma sava§i veriliyor.Ulusa l servetimiz ve ulusumuzun cùzdani olan Kerkùk gaspci Erebten alindi.uluslari n kaderini belirleyen dunya gùcleri biz Kùrdlerle askeri ittifak ediyor.Bu ittifak Kùrd vatanin bagimsizligini savunma ittifak olacak.Fitne ve fesad ki§iler bè kùdùm u bè kudretsiz olduklari a§ikar oldu.Reviziyoni st,opurtinist,i lkel milliyetci diye Brakuji ve iç infazlari yapamiyorlar.ço plùk idelojilerle hilebàzlik yapanlarin yùzù kara.megerse vatanlari antalya,bodrum ve ege kiyilari imi§.i§galci ve chas ittifakini Kùrd aydinlari de§ifre ediyor.Siz NEVROJ mujdesini bekleyiniz.sela m ve hùrmetle.
Alıntı | Yöneticiye raporla
her biji kurdistan
+8 #5 her biji kurdistan 11-12-2014 00:14
pexamber apo ve kürdistan ters orantilidir apo varoldukca kürdistani unutun!........ .......
Alıntı | Yöneticiye raporla
Deniz
+15 #4 Deniz 10-12-2014 20:14
Sayın Kızıl, yerinde ve cesur yorumun için sipas, Bir halkın salt bir düşüneni olursa G. Kore, bir zamanların Romanya'sı oluruz. Beyinler özgür düşünmeli, parmaklar tuşlara özgür dokunmalı ki özgürlükçü olduğumuz anlaşılsın.Yete r ki farklı düşünceler olsun ve bu düşünceler tartışsın ki doğrular anlaşılsın. Kürt hareketi PKK elbette büyük kazanımlar sağlamış fakat bu kazanımlar bir sonuç elde etmez ya da sekteye uğrarsa hepimiz sorumluyuz. Bu açıdan özgür düşünceyi savunmak ve bunu yaşatmak çağdaş yurtsever olmanın bir gereğidir.
Alıntı | Yöneticiye raporla
Barzan
+14 #3 Barzan 10-12-2014 20:04
Kùrd ulusu ilà i§galci tirk devleti arasinda bir sava§ var.Kùrd ulusunun istiklàl sava§i.Namerd tirk devletinin i§gali devamli kilma sava§i.Kùrdista n silahli kuvvetleri i§galcileri toroslarin otesine sùrme sava§inda PKK,nin ba§ komutan bildigi adam i§galci tirkle bari§ adina silahli gucleri Kùzeyin di§ina cekti.Kùrd silahli kuvvetlerinden ve sivil kadrolardan insanlari bari§ adina 10 yil ceza-evinde yatirdi.parti bilgisini i§galciye verdi ve ozur diledi.Rahmetli tirk annesi ùzerinden tirk irkci devletinden hizmete hazir oldugunu soyledi.Teslimy etmi bari§mi diye sormak lazim.Ixaneti soylemeden evel.Bari§ teslimyet deyildir.mevcut guclerin resimyetinde uzla§ma ve ortak yasami in§a demektir. tirk i§galtirk i§gal guçlerinin vatanimizda cekilmesi ve ulusumuzun temsil hakki ilà farkli ya§am yasal resimyetle birlikte olmak demektir.Tabi once ozur ve tazminat davasi ilà.ùst kimlik koleliktir Kùrd ulusu bunun için evladlarina ixanet etmez.korkunun bari§i deyil.hurriyet ve ozgùrluk bari§i.
Alıntı | Yöneticiye raporla
her biji kurdistan
+17 #2 her biji kurdistan 10-12-2014 19:57
"Kürtleri küresel güçlerin etki alanından çıkarmak, yalnızlaştırmak ve dünyanın yetimi olarak tecrit ettirmek, Türk devlet kapılarına mahkum ettirmek" ..bu cümleniz herseyi mükemmel özetliyor...bun a alet olanlar ne Zaman utanacaklar???t c nin kirintilari icin kürdistani cöpe atanlar a kürt halki ne Zaman dur diyecek??kandil den yigit kürdistani birisi cikip tüm bu sacmaliklara ne Zaman son verecek ?yoksa bu gidisat gidisat degil..ayni gün israile kinama,imrali,k andil,hdp.mit trafigi yine kürtlere tuzaklar kuruldugunun düpedüz göstergesidir.. ..
Alıntı | Yöneticiye raporla
diren
-11 #1 diren 10-12-2014 19:49
kürt halki kendi kendini yünetebilirmi tartismaya acmak gerekir. kürt halkinin devlet olursa yünetebilirmi tc olmasa kürt halki yasayabilecek sörenin uzunlugu ne kadardir bu sorunlari cevabini halen cüzemedim bir yürekli cikip bana bu sorular cevaplasa cok sevinirim, ben diyorum bizim elimize imkan verilirse birbirlerimiz bir kac günde helak ederiz
Alıntı | Yöneticiye raporla
FacebookTwitterGoogle BookmarksRSS FeedPinterest
Pin It