Yorumlar   

Rohat Kurdino
+4 #18 Rohat Kurdino 11-11-2014 18:26
Düzeltme:
Yorum dört'e Kürt siyaseti ideolojileri aşmıştır ifadesini eksik yazdığımı fark ettim.
Doğrusu;"Kürt siyaseti ideolojik TARTIŞMALARI aşmıştır"olacaktır.
Tartışmaları kelimesi bu cümlede eksik yazılmıştır.
Alıntı | Yöneticiye raporla
Rohat Kurdino
-2 #17 Rohat Kurdino 11-11-2014 01:00
4)Son olarak Kürt halkı artık ulusal bazda çıkarıları nasıl gerektiriyor ise öyle davranacaktır.K ürt siyaseti ideolojileri aşmıştır.Herkes Kürdistanın/Kür tlerin menfaati için elinden geldiğince yeni bir gedik açmaya çalışmaktadır.Ç ok güzel bir birlik havası yakalamış Kürt Halkı.Kürtlerin yakaladığı bu havayı Kobani çok temiz bir oksijen olarak Kürdistanın nefes borusuna pompalamaktadır.
Kobanide Suruçta Türk devleti havayı kirletebilir lakin bu hava Türklerin bazı sözde solcularına karbonmonoksit pompaladığından bazıları nefes darlığından şaşırmış ne soluyacağını bilmemektedir.O lan budur.Doğalı yaşıyoruz anlayacağıınız. Çünkü adı ne olursa olsun Türkler Kürtlerin varlığından bile rahatsızdırlar. Solcusu da öyle sağcısı da,dinlisi de öyle dinsizi de.
Kürtler onların çoğunluğu için dikendir Kürdistan ise vazgeçilemez bir çiçektir.Kürt halkı sadece çiçeğini yanlız koklamak istiyor bu da onların gözüne diken gibi batıyor.Batsın işte.Batacaktır da..
Alıntı | Yöneticiye raporla
Rohat Kurdino
-3 #16 Rohat Kurdino 11-11-2014 00:39
3)Yazarımızın;K ürt sosyal basınında neredeyse sol fikirler red edilmektedir sözü çok serttir.Çok vurucudur.
Bana göre öyle bir hava tenefüs ediyoruz doğrudur lakin bu sadece Kürtlerin Türklerin sözde solcularına olan tepkisinden kaynakı bir atmosferdir.Asl ında sola karşı bir tavır değildir bu.Bu Kürtlere kendince ayar vermeye çalışan,doğrusu bunu kendine alışkanlık haline getiren sözde uyanık Türk solcularına karşı bir Kürt tavrıdır.
Bu tepkilerin çoğuda esas itibarı ile Özgür Politikada yazan Murat Çakır ve Kürtlerin içinde Kürtlerin basınını kulanan başka birkaç kişiye olan tepkiden kaynaklıdır kanımca.
Bende onun için kendimce daha fazla parmak bastım Türk solculuğuna ve enternasyonel solculuğa dokunmadım.
Kürtlere gelince.Kürtler zaten dopal solcudurlar.Baz ı Feodal beyleri ve aileleri saymasan Kürtlerin büyük çoğunluğu yoksuldur,emekç idir.Yani doğal solcudur.Kürt halkı alevisi sunnisi yahudisi hristiyanı ezidisi ile bütün kesimleri ile gerçekten doğal solcudur.
Alıntı | Yöneticiye raporla
Rohat Kurdino
+1 #15 Rohat Kurdino 11-11-2014 00:12
2)Türk solu üzerine:
Yine başa geliyorum.Dedim ya Türk solu diye birşey yoktur.
Sayın yazarımız solu güzel tarif etmiş zaten.
Kim solu temsil ediyor,eder vaziyete Türkiyede?Yoksu l halk yani büyük emekçi kesimleri sol fikirlerden ne kadar haberdardır Türkiyede?Türkl erin içinde varmı böyle kesimler?Bana göre yoktur.Sözde solu temsil edenlerin(çok az olan iyilerini tenzih ediyorum)Kürtle re bakışı ne kadar solcudur?Mustaf a Kemal de sözüm ona solcu diye yuturuldu toplumların hepsine fakat M.Kemal ne kadar solcudur onu da hepimiz biliyoruz.İşte bizim karşımıza çıkan solcuların büyük çoğunluğu da M.Kemalin solculuğunu kendine örnek alır içten içe.M.Kemalin Kürdistanda Kürtlere yaptıklarını dilendirdiğin vakit bu kez enternasyonal solcu olurlar içimizdeki sözde solcular.
Halbuki yazarımızın değindiği gibi Türk halkı içinde Kemal Pirler,Hakkiler ,İbrahimler,Mah irler vd.çok değerli solcular da çıktı biz bunları tabiki sonsuza dek unuturmayacağız .
Alıntı | Yöneticiye raporla
Rohat Kurdino
-2 #14 Rohat Kurdino 10-11-2014 23:47
Sol,solculuk sağcılık ve Türk solu ile Türk sağı:

Bana göre istisnai olanlarını saymazsak Türk solu diye bir şey yoktur.Sağcılık vardır.Dincilik vardır.Sunnicil ik vardır.Irkçılık vd.ne desen vardır.Doğrudur .Ama sol ve sol yaşam diye bir şey Türklerin hayatında yoktur.Aradığın ız her şey vardır ancak sol ve solculuk yoktur.Bu benim kanaatim.
Hele Kürt Halkı sözkonusu ise Türk toplumunun büyük ekseriyeti sağcıdır,ırkçıd ır vd.Burada sol yok denilecek kadar düşer parmakla sayılacak kadar asgaridedir.
Saygıdeğer yazarımız Ali Kızıl'a bu yazıyı yazdıran asıl sebep her halde Kürtlerin "Türk solcularına"ola n reaksiyonudur.
ABD'nin ve batı koalisyonun Kobaniye müdahalesi Kürtler açısından çok büyük anlamlar ifade etmektedir.Bunu n anlamını bizden "iyi bilen"Türk solu elinden geldiğince herşeyi ters yüz etmeye başlayınca Kürtler bunu gördü.Ve haliyle buna bir tepki verdi.Bu tepki direk bazı şahsiyetleri hedef aldı haklı olarak.Çünkü bu şahsiyetler hergün içimizdeler.
Alıntı | Yöneticiye raporla
Edo
-2 #13 Edo 10-11-2014 22:14
Bu Sosyalistlik de ne var Onu anlaymadim?
Dunya Sosyalistme Karsi. Bagimsiz Kurdistan Kuramiyoruz Yahu Sosyalist Kurdistan Kurmak nasil Oluyor?? Ruslar Sosyalist Rusya Kuramadi da Bu Aptal Solcularmi Kuracak?
Arkadaslar Biraz Akilli Olun Sacma Sapan Sosyalist fantazileri ile Zamaninizi Harcamayiniz. Kapitalizsiz ne Olur? Parasiz ne Olur? Kimi Kaddiriyorsunuz ? Yaziklar Olsun Size. Hangi Dunyada Yasiyorsunuz?
Neyse ABD den Selamlar

P.S Scharro Arkadas Seninle Tanismak isterim emailim
Alıntı | Yöneticiye raporla
Scharro
+13 #12 Scharro 10-11-2014 04:00
Gelde gulme Nasyonal Sosyalist gereksiz Kurd ,gereksiz cunku Nationalsoziali smus ne oldugunu bilmiyor, bu kelime Alman Nazilerine dayali ve ISID den farkli degil,baskasina yasam hakki tanimayan ve kendi mutefik ve isbirlikcilerin i surec icinde kisirlastirip tasfiye dusuncesini savunan bir yapi,en iyi ornegi Nürnberger Rassengesetze.
Buna sasirmak Elden degil,ulusal talepte bulunmak denen degil Fasizmin en vahsi ve insanlikdusmanl igini savunmak,Boyle sagda Solda duyma yorumlari,yayin liyorsunuz ya helal olsun size ,maksat fazla yorum yayinlayip ,tiklama sayisini yukseltmese, o zaman devam edin bu ayni zaman kurd ve Kurdistan davasina acayip hizmet Eder.
Alıntı | Yöneticiye raporla
Dersîm Arslan
-9 #11 Dersîm Arslan 08-11-2014 21:16
Biz Kürdler Nasyonal-Sosyal ist olmalıyız. Hem Ulusalcı ve hem de Sınıfsal mücadeleyi vermeliyiz. Sömürgecilerden ve içimizdeki satılmışlardan kurtulmanın tek çözümü budur. PKK böyle varoldu ve gelişti. Fakat 1995 Kongresinden sonra Apoculaşarak hem Ulusal ve hem de Sosyalist kimliğinden taviz verdi. PKK tek Umuttur, eski PKK'yi özledik.
Alıntı | Yöneticiye raporla
bıngol çewlik
+6 #10 bıngol çewlik 08-11-2014 14:32
trolerın solcusu sağcısı kemalıstı yobazı laıkı ulusalcısı olmaz toplamı eşittir tc .böle bılıne bunları ayırtmayın bunlar hep karşıt gbi görüntü verıp kürtlerı bu bölmelere ayırtlar kürtlerın laıkı apolısti yobazı vesaıre ama konu kürt olunca bunlar tek yumruk olurlar ve kürtlere saldırırlar ama kürtler daha bunlara ınanyor ne yazıkkı bu laık turku bu yobaz turku yok kardesım bunlar tecedır tc kısası tc bunlarda solcu sağcı yobaz laıkı dıye anmayın düşman bırdır belıdır tc
Alıntı | Yöneticiye raporla
YUNUS
-2 #9 YUNUS 08-11-2014 14:01
KÜRT LER BU TOPRAKLARDA NAMAZ KILARKEN TECE ORTAASYADA PUT PERES ÇIN SEDLERINE TAPARDI MUSLUMANLIĞI TEKELINE ALAN TECE MUSLUMAN DEĞİL TECENIN DİLİDE TARIHIDE YOK UYDURUK 86 YILIK DİLİ VAR TARIHI YOK BILMEM KAÇ TURK DEVLETI YALANDIR KAZAKSTN OZBKISTAN TATRISTAN ANTALYADA OTELDE BUNLARDA ÇALIŞTIN KENDINNE ÖZ DILERI VAR ÖNEMLİSI ARALRINDA RUSCA KONUŞUP ANLAŞIRLAR RUSCA ULKELRINDE RESMI 2 CI DILDIR TEK KELIME TURKCE BILMEZLE KENDINI MEŞRULAŞTIRMAK İÇİN YAPYOR BU DAYATMAYI BIZE BUNLAR RUSCA KOBUŞUP EN KEBAB İŞ YUKSEK MAAŞI ALYORLAR BIZSE HAMALIK İŞ AZ PARAYLA ÇALIŞIRDIK iş SORYON OTELE RUSCA İGILIZCE BILYONMU YOK DIŞARI OKULAR AÇILYOR TURIZM DERNEKLERI KAMYONLARLA KİTAP DOĞUYA GÖNDERMIŞTILER GAHPELER O ZAMAN NEDEN RUSCA INGILIZCE KİTAP GÖNDERMYORSUNUZ O KİTAPLAR YAKILSIN OKULAR YIKILSIN TECE BIZI KULANDI ÇOCUKLARI KULANMASIN TECE OKULDA ÇOCULARI KULANMASIN KÜRCE İNGLZCE RUSCA ALMANCA EĞİTIM OLSUN
Alıntı | Yöneticiye raporla
FacebookTwitterGoogle BookmarksRSS FeedPinterest
Pin It