Yorumlar   

aliser qocgiri
+7 #5 aliser qocgiri 20-10-2014 09:03
amerika dünyaya terörist ihrac eden türk mütefiklerine ne zaman yaptirim uyguliyack?
Alıntı | Yöneticiye raporla
Ali Dogan
+7 #4 Ali Dogan 19-10-2014 23:31
Kürdistan ulusunun Amerikalılardan öğreneceği çok politik derler var. Amerika dünya da ilk kez sömürgeciiğe karşı silahlı mücadele başlatmış ve başarmış bir ülkedir. Kahrosun sömürgecilik, yaşayın dünyada ilk kez sömürgeciliğe karşı silahlı mücadele veren Amerikan halkının özgürlük mücadelesi. Dünyanın ilk sunni modern uusudur ABD. ABD ile Kürdistan arasındaki ortak özellikler, ABD i müttefik yaptı. Biji serok Obama.
Alıntı | Yöneticiye raporla
arjin
-2 #3 arjin 19-10-2014 09:18
Sayın yazar, pkk nin yenilmesini bekleyen kürtler var derken kimi kastettiniz.siz e sunu hatırlatmak gerekir diye düşünüyorum.ben zer süreçlerden gecen ırak kürdistanı yönetimine ABD uşağı ,aşiret lideri feodal diyen yapı PKK idi sanırım.simdi kürtleri yanlis trene bildirmeye calisan PKK ,ABD trenine binmeye yönlendiren aşiret lideri olan sayın barzanidir.aşir et lideri olan Barzani.PKK doğru yola geliyor ve bundan gocunan kürd yoktur sayın yazar.her kurd bu duruma seviniyor
Alıntı | Yöneticiye raporla
Kurdi
+15 #2 Kurdi 19-10-2014 00:02
"Kürt halkının bu günkü psikolojisi eğer siyasal bir analiz ile izah edilirse, ortaya şöyle bir tablo çıkar. Türkün “kardeşlik” adına yaptığı kalleşlikleri Arabın ise islam adına Kürdün üzerine saldığı Işid vahşeti ile Kürt toplumu hem “kardeşlik” hem de “Arap islamını” artık sorgulamaya almıştır. Ve yönünü Batı’ya dönmüştür." Yazarin bu cumlesi herseyi bence izzah ediyor.

Tarihi sorgularsak Turkler ile Arablar bunu defalarca yaptilar. Turkler kardeslik adina Maras, Dersim katliamlarini yaparken Saddam da islam adina Guney de soykirimi gerceklestirmisti.

TC ve Arablarin ayne anda harekete gecmelerin nedeni ABD ve Guney Kurdistanin TC nin planlarini ciddi birsekilde kabul etmedikleri idi.

Eger ABD Essadi indirmeye calisip radikal muslumanlari Suriyede soz sahibi etirmis olsaydi Turklerin yuzleri bukadar acik gorunmezdi. Turkler halen bizi surecle oyalardi. Malikide Guneyi oyalardi.
Alıntı | Yöneticiye raporla
Edo
+20 #1 Edo 18-10-2014 21:16
Sayin Ali Kizil
Yazinizi Begendim Dogru Fakat Amerikanin Kurd Petrolu Icin geldigine Aldanmisiniz, Amerika Orada doguda yeni Strateji Ortak Ariyor, Yazinizi Duzeltin, egirip cevirip ucunu Amerikaya Sokmayin, Amerikada Cikan Gaz ve Petrolu Gelin Gorun Dunyada en Cok Gaz Cikan Ulke ve 2015 de Dunyada En buyuk Petrol Ureten Ulke Olacak.
Amerikanin Kurd Gazina Ihtiyaci YOK, Cok Yanlis Politika Yapiyorsunuz. Gelin Bir Amerikayi gezin gorun, Amerikada Yetismeyen Bir Sey Yok, Dunyanin Her iklimi Ayni Zamada Bu ulkede var.
Birde Amerika da Ben Bir Anti Kurd olan Amerikan Gormedim, Peki Kac tane Kurd Anti Amerikan? bunuda Siz arastirin.
ABD den Selamlar
Alıntı | Yöneticiye raporla
FacebookTwitterGoogle BookmarksRSS FeedPinterest
Pin It