Yorumlar   

ALİAK
+3 #5 ALİAK 02-11-2014 00:39
Devlete egemen olmayan istem içinde kabul görmeyen kürtler azınlığı oluşturan nüfusun çoğunluğunu oluşturankarekt eristliklerinde n farklı etnik,dinsel yada dilselkarekteri stiklere doğuştan sahip,aralarınd a bir dayanışma duygusu bulunan,örtük bir şekildede olsa varlığını sürdüren a kollektif iradesiyle harekete geçen,fiilen ve hukuken çoğunlukla eşit olmayı amaçlıyan kürtlerin bu haklı talepleri inkar,sürgün ve soykırım politikalrıyla karşılık bulmuş kabul görmemiştir.Bu gün kürtleryaşadıkl arı topraklarda kürt karşıtı sistemlerin tebası konumundadırlar .türkiye coğrafyasında yaşanan olgularda bu halin bir parçasıdır ve kürt duyarlılık taşıyan kişi ve çevreler,tarihi süreç içinde yitirilen vakıa ve değerlerini tekrar oluşturmak daha gerçekçi bir yaşam için çıkış yolu aramak gayretindeler.b u gayretler önemlidir.ancak daha önemlisi yitirilenin doğru tespit edilip edilmediği yitirileni tekrar elde etme çabalarının.ne kadar reel ilkeler üzerinde yükseldiği ve gerçek hedefe yöneldiğidir..
Alıntı | Yöneticiye raporla
mahfuz nazar
-4 #4 mahfuz nazar 17-07-2014 12:19
AVRUPA BİRLİĞİ GİBİ OLABİLİR
arkadaş birlik konusundaki yazısı fikri ve düşüncesi güzel ve insani, aceba türkler biz kürtleri kardeş olarak görmek istiyorlarmı... . her gün bilim yeri olan üniversitelerde Kürt çocukları döven Türkler hiç bir zaman bizi kardeş göreceklerine inanmiyorum . biz hayal kuralım. Türk kardeşlerimiz bizi insan yerine koyuyorlar mı, biz bu toprakların asil sahibiyiz. ne orta asyadan geldik ne iran platosunda ne de sahra çölünden geldik. mezopotamya'nın asil sahibiyiz ve biz kopamıyoruz ne büyük lütüf. bu kadar'ına pes. hayde biz hazırız diyelim Türk-arap-fars bizim için kavga edecek o diyecek benim kürdu diğeri benim deyip bizi kesecek.
Alıntı | Yöneticiye raporla
aa..kym
0 #3 aa..kym 17-07-2014 04:45
Adamlar gelsin yedi ceddine sovsunler
Olsun metropollere amele olayim
Oylemi
Hapisteki kurd cocuklarini tecavuz etsinler
Olsun kumsallarda guneslleneyim
Oylemi
Asir olmus analarimiz agliyor
Bircoklarinin mezari bile yok
Olsun turkun burjuvasi zengin
......... okadar sey warki soyleyeccek
Tek cumle ile
Yaziklar olsun boyle yaziya
Alıntı | Yöneticiye raporla
kurdimmm
0 #2 kurdimmm 16-07-2014 22:48
kürtler türklerden nedne kopmaz basligini bir kürt aydini atiyorsa way halimize?cegerx win böyle bir siir yazarmiydi yada böyle bir laf edermiydi?kürt aydinlari kime hizmet ediyor anlamis deilim,kür aydiniysan kürdistamn diyeceksin kardesim tüm dünya halklari gibi özgür kürt ve kürdistan diyceksin,bu yaziyi okumadim okumamda bu baslik altinda bir yaziyi bir kürt yazar yazamaz yazmamali ,kiniyorum!!!!
Alıntı | Yöneticiye raporla
aliser qocgiri
+10 #1 aliser qocgiri 16-07-2014 20:56
yaptiginiz analize katiliyorum son zamanlarda yapilmis en iyi analiz denilebilr türkler pers ve roma ordularinda parali askerlik yaparak hem pers hemde roma topraklarini isgal ettiler kendileride simdi ayni akibetle karsi karsiyalar
kürtler malesef bu yüzyildada etnik kimlikleri ön planda olan bir örgütlenme yaratamadilar halen kültürel kimlikleri yani din ön plandadir milli bujuvazinin olmamsi yaninda bu durumda önemli bir hendikaptir.
halen isid cihadistlerini kürdistan icin tehlikeli görmiyen kürtler var.
halbuki bu ceteleri örgütliyen türk devletidir bir taraftan barzaniye destek verdiklerini aciklarken bir taraftanda kürdistan toprajklarini araplarin isgal etmesini tesfik ediyorlar
bu gün bir kürt devleti kurulsa buna en cok karsi cikan türkler olacaklardir tabbiki altan altan bu entrikalarini yapacaklar ve yapiyorlar.
bir kürt devleti kurulacak bu devleti rojavali kürtler kuracak.
cünkü türkler simdilik koleradansa sitmaya razi olacaklar.
Alıntı | Yöneticiye raporla
FacebookTwitterGoogle BookmarksRSS FeedPinterest
Pin It