Yorumlar   

cuma
+7 #5 cuma 23-05-2014 20:28
yaziklar olsun dünya uzaya acildi, bizimkiler ulusal birligi hala gerceklestireme di. kimse kusura bakmasin ama KDP de PKK de politikalarina gerekce bulamazlar. ikiside sinfta kalmistir ikiside anti kürtcüdür
Alıntı | Yöneticiye raporla
rodar
+8 #4 rodar 23-05-2014 19:54
Sayin kizil analizin guzel ancak nasihattan oteye gecmiyor,tarihi miz baskalari tarafindan yazildigi gibi sorunlarimiza mudahalede baskalari tarafinda oluyor,aydinlar imiz ya taraftir yada nasihatci oluyorlar ucuncu bir guc insiyatif olup taraflarin ulusal cizgide durmalarina mudahil olamiyorlar hal Boyle olunca kurdlerin kendi arasindaki iktidarcilik oyunu halkimiza uluslar arasi koleligi getiriyor.
Alıntı | Yöneticiye raporla
Sexmus
+8 #3 Sexmus 23-05-2014 07:35
Bu Papuk hikayesini cocukken buyuklerimiz ayni sekilde eksiksiz anlatirlardi, ki Anadoluya 200 yil önce yerlesmis kurtler olarak demem oki yazarimizin vurguladigi gibi yazili bir tarihimiz olmasada sözlu ve guclu bir tarih misaline sahibiz, yazarin analizlerine tamamen katiliyorum yorumcu Osman kardesimiz yazinin özunu anlamamis görunuyor bir kez daha okumasini tavsiye ederim...kalin saglicakla
Alıntı | Yöneticiye raporla
Osman Hayta
+5 #2 Osman Hayta 23-05-2014 05:47
Sayin Kizil KDP, PKK'ye kardsi TC ile flört ediyor diyorsunuz. Bu ne kadar dogru bir tespit? KDP bir devlet olarak TC devletiyle Kurd halkina hizmet edecek petrol satisi icin iliski kurmuyor mu? Diger yandan Kurd halki aleyhine PKK TC ile flört etmiyorsa Hakan fidan ile Fransa mi görüsüyor?
Insan yazarken hele aydin geciniyorsa partizanlik degil, gercekleri die,l getirmeli.
Öcalan Berzaniye dikkat derken, Barzani elimde olsa Öcalan'i biraktirirm demiyor mu?
Alıntı | Yöneticiye raporla
Rohat Kurdino
+15 #1 Rohat Kurdino 23-05-2014 01:16
Ali Kızıl kardeşimiz iyi örnekler vermiş.Bütün yazılarını beğeni ile okuduğum yazarımızın yazdıkları Ülkesini ve Halkını seven her KÜRD yurtseverin düşüncelerini temsil eder kanısındayım.
Kürtler arası (Allah muhafaza aklıma gelince bile çıldıracak gibi oluyorum) anlaşmazlıklar silahlı çatışmaya dönüşürse KÜRD Halkı kuzeyli güneyli güçlerimizi sonsuza dek af etmeyecektir.
Üzülerek söylüyorum, birey olarak bende söz konusu güçlerimizi sonsuza kadar af etmeyeceğim.
Düşününce söyleyecek söz bulamıyorum.
Alıntı | Yöneticiye raporla
FacebookTwitterGoogle BookmarksRSS FeedPinterest
Pin It