Yorumlar   

Barzan
-26 #14 Barzan 09-04-2017 15:42
Biz Kurd ulusunun milliyetcileri a§ikàri diyoruz,Barbar vah§i tirk denilen haremzade toplulugunun bayrak bildigi, bakire ay ve haremzadeh Kopek yildizindan simge olan K.oglu tirkin bayragini Kurd ulusunun mùlkù olan Kurdistan topraklarindan indirip ayaklarimiz altina alirken,Kurd ulusunun Ala Rengin,ini istiklàl ve hùrriyetimiz ni§anesi ve bagimsizlik senedi olarak vatanimiz Kurdistanin egemenlik ni§anesi olarak yùkseklerde tutuacagiz.Tipk i aziz bùyùklerimizin Ararat,ta Mahabat,ta ve Hevler u Kerkùk yùkseltisinde diktigi gibi.
Bu Ari ve Kawmi Kurd ulusunun istiklàl ve hùrriyet abidesinde secde eden Kurd milliyetcilerin e,Med kawminin sebileri zaferiniz Muzaffer olsun diyecek gùnler uzak deyil.
Ba§ egmez bir yigitlikle tarih sahnesinde mùzaffer olacagimiz muhakak bir gercek.
BIJIT KURD.
Alıntı | Yöneticiye raporla
Lawikê Pasûrî
-15 #13 Lawikê Pasûrî 08-04-2017 23:51
Sayın A Candan,
Makalenizde satır aralarına serpiştirdiğiniz;
-"Kürdistan'da sözüm ona bağımsız Kürdistan'ı savunan, tek Kürt hareketi, partisi ve liderliğine",
-"Sen belkide kimbilir bu halka karşı kurulan bir kumpasın içindesin."
"bunların kuzeydeki bir kısım sözde bağımsızlıkçı eli kalem tutan takımları, tayfaları"
-"siz bağımsızlık palavrası atarken"
-"Zaten siz işbirlikçileri olarak sömürgecilerini ze pişmanlığınızı iletip, nedamet getirmediniz mi." .. vs türü cümlelerle yaratmaya çalıştığınız algı ve yönlendirmenin oldukça hasmane ve tehlikeli olduğunu düşünüyorum.
Alıntı | Yöneticiye raporla
Lawikê Pasûrî
-15 #12 Lawikê Pasûrî 08-04-2017 23:50
İsim vermeden, kişi veya partilere yaptığınız eleştirilerle sanki Kürdistan daki herkes, (sizin deyiminizle;bir kısım gerçek yurtsever, Kürdistan'i aydın, ehli kitap ve kalem sahipleri) hariç, PKK ye karşı..
Bence, isim verseydiniz sayenizde "işbirlikçi yönetimlerin arpalıklarında otlanan, çöplüklerinde nemalanan, Kendilerini onlara göbekten bağlayan aydınları" tanımış olurduk.
Her Kürdistanlının PKK ve türevlerini eleştirmesi ya da olumlaması onların doğal hakkı. Buna "medya zabıtası" gibi ayar verme hakkınız yok!
Alıntı | Yöneticiye raporla
Lawikê Pasûrî
-14 #11 Lawikê Pasûrî 08-04-2017 23:48
Yapılan eleştirilerle PKK nin ulusal çizgiye gelişi engelleniyormuş .. yahu PKK bugüne kadar kimi dinledi ki "çöplükte nemalanan" ları,"sözde aydınları, "ilkel milliyetçileri" dinlesin? Kim bilir SİZ, sözünü ettiğiniz dili ve üslubu kullanırsanız, PKK yi, Kürdistanlılara Kemalist elbiseyi giydirmekten caydırabilirsiniz..

PKK nin yaptıklarından çok, PKK ye yapılan eleştirilere içerlenmişsiniz . Bir yandan Olumlu eleştiri üslubunu önerirken diğer taraftan yaptığınız eleştirilerin büyük bölümünün "demagoji"ve "lafazanlıkla" özdeşleştiğini görmezden geliyorsunuz..

Acaba, siz görevinizi yeteri kadar yapmadığınızdan dolayı olmasın mı ki bu sözde aydınlar piyasada ???...
Alıntı | Yöneticiye raporla
simko engizek
-22 #10 simko engizek 08-04-2017 18:26
her biji u her hebi kek ali-nistimane mezin
Alıntı | Yöneticiye raporla
AZAD HEMÊ
-18 #9 AZAD HEMÊ 08-04-2017 15:09
Sayın Ali CANDAN Batı Kürdistan'ın bugünü sizleri yanıltmasın uluslar arası güçlerin koruması ve İŞİDE karşı savaştırılması ayakta tutmuştur. İŞİD Bittiğinde batı Kürdistandaki hareket de bitecektir. Suriye rejimi ile birleşip yok olacaktır. Zararını da Kürt halkı çekiyor, Kürtler ölüyor, RAKKA için Kürtler ölüyor, TABKA İÇİN Kürtler ölüyor, halbuki oraların Kürtlerle uzak yakın ilişkisi yoktur. O sahada sadece Kürtler PYD eliyle kullanılıyor.
Alıntı | Yöneticiye raporla
R. Celik
-24 #8 R. Celik 08-04-2017 11:06
Bizim önerlerimizin hic biri cesur degil. Hepsi korkak ve pisirik.
Kendi ayaklari üzerinde durmaya korkan önerler, hic bir zaman devlet kuramamislardir.
Bu dediklerime: PKK - PDK - YNK ve digerlerinin hepsi dahildir.
Birisi türkiyellesmek ister. Digeri: bak ha bagimsizligimiz i ilan ederiz, der, digerleri: acaba Iran ne der, der.
Biuze "Birlesik Bagimsiz Kürdistan" devletini ilan edecek ve kendi ayaklari üzerinde durmakdan korkmayan, cesur ve yürekli Önderler lazim.
Gerisi fasa fiso.. Yani laf u kelam....
Alıntı | Yöneticiye raporla
Barzan
-30 #7 Barzan 08-04-2017 09:48
Ne Kurd yigitligi nede PDK ve Barzani siyaseti namerd Tirkin zirtlamasindan korkmaz.Kurdin yigitligi ve i§galciye ba§ egmezligi yigitligin §ohret tahtindadir.
Galiba Siz Kurd deyilsiniz.Yada Kurdin tarihini bilmiyorsunuz.K urd ulusunun yigitligi idelojik deyil ulusal bir duru§tur.Kurd ulusunun yigitligi biz Kurdlerin §ahididir.
Kurd ulusunun,seyhi, seyidi,milliyet cisi,koministi ve mùmini,Ya Kurdistan Ya Neman diyen asalete sahibtir.
PDK ve Barzani Erzurumda Kimlerin kimi daragacinda tirk namerdligi ilà canina kiydigini çok iyi biliyor.
Kurdistan hùkùmetinin Iran ilà ticareti vardir.Ama brèz Barzani Mahabat dogumlu Kurdistan cumhuriyet çocugudur.
Merhum Qazi Mihammedin vasiyetini hafizasina yazan biridir.Zaten bodiklarin develerle gevi§ getirmesi bu ahvaldandir.
Kurd yigitligine idelojik kin ilà dil uzatmaniz dogru deyildir.
Idelojik lider adina tc,yè gerilla teslim edenleri yazmalisiniz.se lamlarla.
Alıntı | Yöneticiye raporla
azad kurd
-22 #6 azad kurd 08-04-2017 08:13
istanbulda barzaninin arkasina kürd bayragini asanlar kerkükte derhal indirin diyor.
türkler barzanilerin bayrak fetihshizmini kulaniyor
türkler stratejik olarak kesinlikle bir bagimsiz kürdistna izin vermiyecklerini bahceli üzerinden acikladilar(bah celi erdogan su anda kualisyon icindeler)
bagimsiz bir kürdistani ancak kuzeyli kürdlerin icindeki direnis damari (mazlum dogan -mahsun korkmaz -Mehmet tunc -pakize nayir -ciyager )kurar geri kalanlar tarihin cöplügüne giderler.
cünkü sömürgecilerin parasi ve makamiyla gecinenlerin özgür welat derdi yoktur.
onlar kendi bireysel cikarlari icin kürdleri sömürgecilerin poposuna yapistirmak istiyorlar
bu bin yildir ispatli bir sosyolojik gercekliktir
kürdler bu sosyolojik hastalik üzerine kaffa yormalilar.
Alıntı | Yöneticiye raporla
xweif
-24 #5 xweif 07-04-2017 22:19
kalemine saglik candan arkadas, noktasi ve virgülüne kadar tüm degerlendirmele rine katiliyorum. klavye basinda yazi yazmaktan, viski kadehi tokusturmaktan, rahat hayat zevki sürmekten baska kaygisi olmayan ve hangi payeyle oldugu bilinmeyen bir sekilde kendilerine aydin diyen, özünde isbirlikci sinif olan bu kesim yaptikari ile sadece düsmana hizmet etmekte,mide bulandirmakta halki devrime karsi sogutmaktadir. pkkli degilim ama pkkye saygisizliga asla tahamül edemem, zira hicbir örgütle pkknin yaptiklari kiyaslanamaz bile... özünde kuzey Kürdlügü ölmüstü, pkk diriltti... biz Kürdistan icin samimi savasan herkese saygi duyariz ama elestiri adi altinda düsmana hizmet edeni de tolere edip kendimize ihanet edemeyiz.bir de bunlar iste pkk bilmem su kadar Kürdistani istemiyor falan diyorlarya,heme n kisa bir not düseyim: bagimsiz, birlesik demokratik Kürdistani kuracak te güc de pkkdir ve bunu hep beraber görecegiz.ama bu camurcu takimi utanacak mi?hic zannetmiyorum.. .
Alıntı | Yöneticiye raporla
FacebookTwitterGoogle BookmarksRSS FeedPinterest
Pin It